Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Ali Babacan’ın Sözlerine Bahçeli Çok Kızacak

Ali Babacan’ın Sözlerine Bahçeli Çok Kızacak
75 views
23 Ocak 2021 - 17:42

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, T24’te katıldığı canlı yayında siyaset ve ekonomi gündemine ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Gelecek Partili Selçuk Özdağ ve YENİÇAĞ Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’na yönelik saldırılarla ilgili konuşan Babacan, “Selçuk Özdağ’a saldırıyı soruşturan savcının fotoğrafı yayımlandı, tehdit edildi. Erdoğan ve Bahçeli sessiz kalarak bu saldırıları zımni olarak kabul etmiştir, Sayın Erdoğan iyi bilir; sükut ikrardan gelir. Saldırılara sessiz kalınması dehşet verici” dedi. 

“SOSYAL YARDIM ALMANIN ŞARTI AK PARTİ ÜYESİ OLMAK”

Türkiye’de sosyal yardım alma şartının Ak Parti üyesi olmak haline geldiğini belirten Babacan, “TÜİK rakamlarına göre 23 milyon insan günlük 40 liranın altında yaşıyor. Sosyal desteğin önemi pandemi döneminde de ortaya çıktı” dedi ve kendisine ulaşan bir ihtiyaç sahibine tanıklığını paylaşarak ‘sosyal destek alma şartının AK Parti üyeliği olduğunu” diye konuştu.

İTTİFAK KONUSU

Partisinin adının sık sık telaffuz edildiği ittifaklar ile ilgili de konuşan Babacan, “DEVA Partisi kurulalı daha bir yıl olmadı. DEVA Partisi önce özgün kimliğini oluşturmalı. Diğer türlü ‘başka bir partide eriyor’ algısı oluşur. Biz  iktidar olmak için kurulmuş bir partiyiz. Seçim dönemi geldiğinde veya erken seçim kararı alınırsa, o gün ortak adaylık ve ittifak meselesi konuşulur” diye konuştu.

Babacan, partisinin yaklaşımının, ‘Cumhurbaşkanlığı’na aday olacak isimlerin güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş taahhüdünü kamuoyuna açıklaması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini ortaklara mahkum ettiğini aktaran Babacan, şöyle konuştu: 

“Sayın Bahçeli hükümetin veto mercii haline gelmiş durumda. Bahçeli tamamen hamaset üzerinden siyaset yürütüyor. Sayın Bahçeli’nin Türkiye için üretebildiği bir proje var mı? Aklıma hiçbir şey gelmiyor. Siyasi partiyi kapatma gündemi gerçek sorunları üzerine örtmek için yaratılıyor. Sayın Erdoğan kuşatılmış değil. Ortaklara kendisini mahkûm eden Erdoğan’dır”

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr