Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Apple’dan Çok Konuşulacak Telefon

Apple’dan Çok Konuşulacak Telefon
62 views
04 Ekim 2020 - 15:48
Dünya üzerinde en çok tercih edilen markalardan olan iPhone, farklı bir tasarımla karşımıza çıkabilir. Bu konuda çalışmalar yürüten Apple katlanabilir iPhone modelleri için harekete geçti. Şirket ayrıca bu modeller için patent almayı da başardı.

Shiftdelete’de yer alan habere göre, Apple, yeni iPhone cihazlarının bükülmesini ve esnemesini sağlayan bir menteşeyi üretmek için düğmeye bastığını açıkladı. Bu modellerin bükülme esnasında zarar görmemesi için tabanı yumuşak olan ekran kaplamaları kullanılacak.

ONARIMI KENDİSİ YAPACAK

Apple’ın ekranı sert bir darbe ile zarar gören iPhone modellerini farklı bir mekanizma ile onarmak istiyor. Bu onarım işlemi bizzat iPhone’un kendisi tarafından yapılacak.

Ekranı çizilen, ekranı hafif bir şekilde kırılan veya ekranı çatlayan iPhone’lar, bu tasarım sayesinde bu tip sorunların üstesinden tek başına gelebilecek. Böylece iPhone’lar kendisini yapısında bulunan ekran tabakaları aracılığı ile tamir edebilecek.

Bu ekran tabakalarına bir ısı sistemi veya bir elektrik akımı eşlik edecek. Apple cephesinden bu konu hakkında henüz net bir açıklama gelmedi. Belki de her iki sistemin farklı iPhone modellerinde kullanıldığını görebiliriz.

Koruyucu katmanların tek bir ekrana da monte edilebileceğini söyleyen ABD merkezli teknoloji devi, bu katmanların şeffaf bir camdan veya plastikten üretilebileceğini belirtti. Bu katmanlar safir veya ince bir transistör kullanılarak da üretilebilir.

Katmanların 180 derece bükülebilen bir yapıya sahip olacağı da elde edilen bilgiler arasında yer alıyor. Kullanıcılar bu katmanların hepsini direkt bir şekilde kullanamayacak. Zira en az 1 katman koruyuculuk ve onarım görevini üstelenecek. Diğer iki katmana dokunulabilecek. Bu durum tam tersi de olabilir: 2 adet onarıcı ve koruyucu katman, 1 adet dokunulabilen katman.

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr