DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

Asansörlere Sıkı Denetim

Son Güncelleme :

23 Mart 2018 - 15:28

/ kez okundu.
Asansörlere Sıkı Denetim

Türkiye’de asansör yönetmeliğini ilk uygulayan belediyelerin başında gelen Körfez Belediyesi, denetimlerini de aralıksız sürdürüyor. Ekipler üç ayda 156 asansörün kontrolünü sağladı 

Körfez Belediyesi, ‘Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği’ doğrultusunda asansörlerden kaynaklı can ve mal kayıpları olmaması için işi sıkı tutuyor ve denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde asansörlerin durumu, kırmızı kullanılamaz, sarı güvensiz, mavi hafif kusurlu ya da yeşil güvenli etiketi yapıştırılarak belirtiliyor. Denetimlerini 2018 yılında da aralıksız sürdüren ekipler, 3 ayda 156 asansörün kontrolünü gerçekleştirdi.

PARA CEZASI VAR!

Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri tarafından gerçekleştirilen kontroller sonrasında 156 asansörden 19’una kırmızı etiket, 1’ine sarı, 71’ine yeşil, 65’ine de mavi etiket yapıştırıldı. Verilen süre içerisinde onarılmayan asansörlerle ilgili olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nce para cezası uygulanıyor.

ÖNCELİK CAN GÜVENLİĞİ

Körfez Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, Vatandaşların can güvenliğinin her şeyden önemli olduğuna dikkat çekerek, “Körfez Belediye Başkanımız İsmail Baran’ın direktifleri doğrultusunda asansörlerin durumu noktasında denetimlerimizi sıkı tutuyoruz. Hemşehrilerimizin can güvenliği her işin önünde gelir” dedi.

YORUM ALANI