DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

Avrupalı Öğretmenler Gez Gör’le İzmit’i Gezdi

Son Güncelleme :

09 Nisan 2018 - 12:08

/ kez okundu.
Avrupalı Öğretmenler Gez Gör’le İzmit’i Gezdi

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Gez Gör Kocaeli programı, Kocaeli ve diğer şehirlerden vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Vatandaşlarımızın yanı sıra yurt dışından gelen öğrenciler ve akademisyenler de Gez- Gör programından faydalandırılıyor. Bu kapsamda Erasmus projesiyle ilimize misafir gelen okul öncesi öğretmenler, Amiral Karamürsel İlkokulundaki eğitim programlarını tamamladıktan sonra İzmit ilçesinin tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi.

TARİHİ VE KÜLTÜREL MEKÂNLAR GEZİLDİ

Erasmus projesiyle Avrupa ülkelerinden ilimize gelen okul öncesi öğretmenleri, Gez- Gör programıyla İzmit’in tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi. Avrupalı öğretmenler bu kapsamda; Restorasyon ödüllü Selim Sırrı Paşa konağı, Canfeda Hatun Çeşmesi, Süleyman Paşa Hamamı, Kapanca Sokak, Redif Müzesi, Kasr-ı Hümayün, Saat Kulesi, İzmit Gar Binası, Film Platosu ve Seka Bilim Merkezi ve Kağıt Müzesi gibi bilim sanat, tarih ve kültürel mekânları ziyaret etti. Gezi sırasında öğretmenlere rehberlik hizmeti de verildi.

KOCAELİ’Nİ TANITAN PROJE

“Gez Gör Kocaeli” Kocaeli’ni gezmek isteyen konukların misafir edildiği bir proje. Projeyle Kocaeli’nin tarihi, kültürü ve coğrafyası ve Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri, projeleri tanıtılıyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından gelen konukların yanı sıra, Kocaeli’nde yaşayan vatandaşların da yaşadıkları şehirde bulunan tarihi ve kültürel mekanlar hakkında bilgi edinmeleri sağlanıyor.

BAŞVURMAK ÇOK KOLAY

Koaceli’ni tanıtan Kocaeli Gez Gör programıyla şehrin bilim sanat, tarih ve kültürel mekânlarını gezmek isteyen vatandaşlar en az 20 kişilik gruplar halinde gezdiriliyor. Kocaeli Gez- Gör turlarına katılabilmek için www.gezgorkocaeli.com adresindeki başvuru bölümünü doldurmak yeterli oluyor. Başvurular ayrıca 0 262 318 16 11 numaralı telefondan da alınıyor.

YORUM ALANI