Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Başkan Büyükakın’dan Olay Sözler; ‘Bana Yazıklar Olsun’

Başkan Büyükakın’dan Olay Sözler; ‘Bana Yazıklar Olsun’
137 views
23 Eylül 2020 - 14:14

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın evinin önünde çöp karıştıran bir vatandaşın fotoğrafını paylaşmıştı. Çok tartışılan bu görüntüyle ilgili Başkan Büyükakın konuştu.

Benim ilk tepkim şu oldu; ben Hasan beyi aradım. Bu şahsı bulun ve gereken yardımı yapın dedim ki normal bir insan bunu yapmalı. Çöpten ekmek toplayan biri varsa onun gereği yapılır. Sonra tekrar fotoğrafa baktım. Bizim evin önü olduğundan emin olmak istedim. Fotoğrafın detayına baktım. Arkada başka çuvallar da vardı. Tam ne yaptıkları seçilemiyor. Hala o şahsı bulabilmiş değiliz.

Biraz daha detaya bakınca bir şey daha fark ettim. Arkadaki güvenlik kulübesinin arkasında satılık yazıyor. Arkadaşlara sordum orada satılık yer var mı? Baktık satılık yer de yok. Yani fotoğraf özellikle bekletilmiş. Bombanın fitilini ateşlemişler ve atmışlar. Yani fotoğraf eski bir fotoğraf. Art niyetli yapılan her şey yapana zarar verir. Keşke niyetleri halis olsaydı o şahsa ekmek verseydik.

SİYASET BU KADAR KALİTESİZLEŞTİ Mİ?

Evet, bu sokakta aç bir insan varsa bana yazıklar olsun. Bu sokakta aç bir insan varsa ve muhalefet bunun sadece siyasetini yapmak istiyorsa onlara da yazıklar olsun. Ben muhtarlarımıza her toplantıda kimin ihtiyacı varsa bildirin diye özellikle söylüyorum. Orada aç yatan biri var da şehrin yöneticisi rahatsa o yönetici cehennemliktir. Ben bunun bilincindeyim. Ayrıca siyaset bu kadar kalitesizleşti mi?

BANA YAZIKLAR OLSUN

Genel bir itibarsızlaştırma algısının olduğunun farkındayız. Samimilerse, onu bulamadığım için bana yazıklar olsun. Çünkü bu benim işim. Bu kentte bir tane aç insan kalmamalı. Ama bunun siyasetini yapıp ondan medet umuyorlarsa o muhalefete de yazıklar olsun. Bakın bu koltuklarda bundan önce kaç kişi oturdu? Kaç kişi il başkanlığı yaptı? Kaç kişi mezarda? Mezarlıklardaki yöneticiler daha fazla. Ben siyasi hesapların peşinde olan bir insan değilim. Bir insanın açlığı bizim en birinci meselemiz olmalı. Bunun üzerinden siyaset yapılması utanç vericidir.

ALGI YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Sürekli şöyle bir algı yaratmaya çalışıyorlar. İzmit Belediyesi ile Büyükşehir’i yarıştırıyorlar. Bakın benim 12 ilçe belediyem var. İzmit bunlardan biri sadece. Yapacak iş bulamayınca polemik geliştirmeyi iş biliyorlar gibi geliyor bana. Belediye başkanlığı polemik yapma yeri değil, belediye başkanlığı hizmet etme yeridir. Nereye bir şey yapılması gerekiyorsa burası İzmit de dahil olsa ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak üzerime düşeni yapmaya hazırım.

 

 

İŞTE O FOTOĞRAF

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI