DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

Başkan Doğan’dan Avrupalılara Demokrasi Dersi

Son Güncelleme :

30 Mart 2018 - 14:08

/ kez okundu.
Başkan Doğan’dan Avrupalılara Demokrasi Dersi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, demokrasinin beşiği olarak gösterilen Fransa’daki Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde Avrupalılara adet demokrasi dersi verdi.

Strasburg’daki kongrede ülkemizi asil üye olarak temsil eden Başkan Doğan, birer gün arayla yaptığı konuşmalarda, kendilerini demokrasi havarisi olarak gören Avrupalılara ” gittiğiniz yol doğru yol değil. yanlış yoldasınız. Bu yanlıştan bir an önce dönün” çağrısında bulundu.

TÜRKİYE’NİN YÜKSELİŞİNİ ENGELLEYEMEYECEKSİNİZ

Türkiye aleyhinde karar almayı gelenek hale getiren Avrupa Konseyi üyelerini ağır bir dille eleştiren İzmit Belediye Başkanı Doğan ” Türkiye karşıtı olmaktan artık vazgeçin. Sizler ne yaparsanız yapın, ne karar alırsanız alın Türkiye’nin yükselişini engelleyemeyeceksiniz. Er geç büyük ve güçlü Türkiye aleyhinde aldığınız kararlardan gün gelecek pişman olacaksınız.

AVRUPA UÇURUMUN EŞİĞİNDE

Avrupa olarak uçurumun kenarındasınız. Kimse bu konseyi Türkiye karşıtı siyasetine alet etmesinler. Bu demokrasiye de, bu kurumada bu kurum altındaki diğer ülkelere de büyük bir haksızlıktır. Uluslararası ilişkilerde çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Bölünme ve ayrışma, işbirliği ve dayanışmanın yerini almış durumda. Tehlikeli bir gidiş içerisindeyiz. Avrupa ırkçı akımlar, mülteci karşıtı durumlar, İslamofobi gibi olaylarla uçurumun kenarından geçerken, stratejik çıkarlar için, kısa süreli politik tercihlere bu birlik kurban edilmemelidir” şeklinde konuştu.

YORUM ALANI