Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Başkan Özlü, Projeleri Adım Adım Takipte

Başkan Özlü, Projeleri Adım Adım Takipte
30 views
01 Temmuz 2020 - 19:10

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, ilçenin dört bir köşesinde yapımı devam eden projeleri ve üst yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek adım adım takip ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların talepleri doğrultusunda ve belirlenen programlar çerçevesinde Mavi Yeşil Başiskele’de güzel işler yapmaya devam ediyor. Başkan Özlü’nün önderliğinde yeni yollar açarak ulaşım ağını genişleten, bozulan yol ve kaldırımları tamir eden ve güzelleştiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, son olarak Barbaros Mahallesi, Döngel Mahallesi, Yeniköy Merkez Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ve Vezirçiftliği Mahallesi’nde çalışmalar gerçekleştirdi. Başkan M. Yasin Özlü de, bu çalışmaları yerinde inceleyerek hem çalışanlara moral verdi, hem de yürütülen çalışmalar hakkında ilgili müdürlerden bilgi aldı.

KİRAZLI BAHÇE CADDESİ’NDE ALT YAPI ÇALIŞMALARI

Yakın zamanda boydan boya asfalt serimi gerçekleştirilecek olan Yeniköy Merkez Mahallesi Kirazlı Bahçe Caddesi’nde de alt yapı çalışmaları sürüyor. Yapılacak yolun daha sağlam, kalıcı ve uzun ömürlü olması için caddenin kanalizasyon ve yağmur suyu kanalı yapımına başlandı.

Asfalt çalışması öncesi yolun alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Kirazlı Bahçe Caddesi’nde yakın zamanda asfalt çalışmaları başlayacak. Yolumuzun sürücüler ve yayalar için daha sağlam, kalıcı, konforlu ve güvenli olabilmesi, ortaya güzel bir iş çıkarabilmek için öncelikle caddemizin yağmur suyu kanalı çalışmaları gerçekleştiriliyor. Kanalizasyon boru hatlarının döşenmesi için kazılar yapıldı. Çalışmaları yakından takip ediyoruz. Hedefimiz yollarıyla, sokak ve caddeleriyle, sosyal alanlarıyla daha güzel ve daha yaşanabilir Başiskele oluşturmak.” dedi.

Başkan Özlü, Kirazlı Bahçe Caddesi’nde yapılan çalışmalar dolayısıyla başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ve tüm ekibine Başiskele’ye desteklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

VEZİRÇİFTLİĞİ PARK ALANI

İlçede kalıcı işlere imza atan Başiskele Belediyesi, atıl alanları halkın yararına sosyal yaşam alanlarına dönüştürüyor.

Başiskeleli vatandaşların talepleri doğrultusunda, belediyenin plan ve programları çerçevesinde kentte Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü öncülüğünde “Güzel İşler” yapmaya devam eden Başiskele Belediyesi, başta geleceğin teminatı çocuklara ve gençlere hitap edecek, ailelerin dinlenebileceği yaklaşık 3000 m²’lik  Vezirçiftliği Park Alanı’nda çalışmalarını sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Özlü, parkta yapılan işler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkan M. Yasin Özlü, incelemeler sırasında karşılaştığı çocuklarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR