DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

Bir Kere Satan Yine Satar!

Son Güncelleme :

20 Mart 2018 - 16:52

/ kez okundu.
Bir Kere Satan Yine Satar!

Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan kongresini gerçekleştirdi.
1176 delegenin tamamının imzasıyla Genel Başkanlığa aday gösterilen Devlet Bahçeli, yine 1167 delegenin tamamının oyu ile Genel Başkanlığa seçildi.
MHP Kongresi Kocaeli siyasetini etkileyecek gelişmeye de sahne oldu. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’ya MYK listesinde yer vermedi.
MYK listesinde yedekten Erkan Azeri ve Hilal Elmas girmeyi başardı. MHP Kocaeli Teşkilatı’nda yaşanan bu gelişme 2019 seçimlerine gidilen yolda taşların yerinden oynatacak. MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, lider Devlet Bahçeli’ye bağlılığının semeresini önümüzdeki süreçte alacağa benziyor.
MHP’nin 12. Olağan kongresi sonrasında yaşanan gelişme Ünlü’nün MHP’nin Kocaeli’deki patronu olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.
Her zaman söylüyorum. İnsanın bir duruşu olmalı. Kocaeli siyasetinde son dönemde bu duruşu Aydın Ünlü sergilemiştir. Dolayısıyla 2019 seçimleri sonrasında kazanılacak zafer Ünlü’yü çok daha farklı noktalara taşıyabilir ki, bunu da haketmiştir.
Gelelim MHP 12. Olağan kongresine. MHP’nin kongresi; bana içerisinden ayrılanlar olmuş, partiyi kongreye getirip lideri devrilmek istenilen bir partinin kongresi izlenimi vermedi.
MHP halen diri ve heyecanlı. Gördüğüm şudur ki; MHP içerisinde yaşanan çalkantılar MHP’lileri daha çok kenetlendirmiş.
MHP Lideri Bahçeli partisinin kongresinde önemli mesajlar verdi.
Ben Bahçeli’nin verdiği mesajları önemsiyorum. 7 Haziran 2017 seçimleri sonrasında Ak Parti tek başına hükümet kurma çoğunluğunu kaybetmişti. İşte böyle bir durumda CHP’den gelen Başbakanlık teklifini Bahçeli sert tepki göstererek reddetmişti.
Bahçeli, kongrede milletin vermediği Başbakanlığı siz ne hakla veriyorsunuz diyerek elinin tersiyle itmiştir. HDP’nin içeriden veya dışarıdan müdahil olacağı bir yapının içerisinde olmamıştır. Partisinin durum ve pozisyonuna göre hareket etmiş, milliyetçi bir duruş sergilemiştir.
Bugün Devlet Bahçeli iktidar partisi Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yol birliğine çıkmış ve 2019 seçimlerine birlikte girme kararı almıştır.
Milli İttifak Cumhur İttifakı ile Milli İttifak Cumhur İttifakı ile yola çıkılmıştır ve millet nezdinde de olumlu yankı bulmuştur.
MHP’den ayrılanlara da yüklenen Bahçeli, bozuk para cep deler, bozuk insan kalp deler, bozgun kafilesi ise sonunda elenip, silinip layık olduğu çöplüğe gider ve de gitmiştir.”
Bir kere satan yine satar derken bu mesajı kimlere gönderdiği çok aşikardı.
MHP 12. Olağan kongresi sonrası güven tazeleyen ve bana göre daha da güçlenen Devlet Bahçeli Türk siyasetine 2019’a giden yolda damga vuracaktır. Aynı şekilde MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Lider Devlet Bahçeli’nin yanında dik bir duruş sergileyerek yerel siyasette baş aktörlerden biri haline gelmiştir.
Ne demiş Bahçeli sonrası güven tazeleyen ve bana göre daha da güçlenen Devlet Bahçeli Türk siyasetine 2019’a giden yolda damga vuracaktır.
Aynı şekilde MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Lider Devlet Bahçeli’nin yanında dik bir duruş sergileyerek yerel siyasette baş aktörlerden biri haline gelmiştir.
Ne demiş Bahçeli, Bir kere satan yine satar.
Ne demiş Aydın Ünlü. Yetişemezsen el salla.
Görüşmek dileğiyle.

YORUM ALANI