Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Bizi Bırakma Başkan Amca

Bizi Bırakma Başkan Amca
12 views
27 Aralık 2018 - 14:44

İzmit Belediyesi’nin 2012 yılında başlayan ve şimdiye kadar 80 bini bulan bisiklet dağıtımları Topçular Mahallesi’ndeki Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nda devam etti. Düzenlenen törenle 91 ortaokul öğrencisine bisikletleri İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından teslim edildi. Bisiklet dağıtım töreninde öğrenciler, Doğan’ın çevresini sararak “ ne olur bizi bırakma Başkan Amca” şeklinde isteklerini dile getirdiler.

Bisiklet dağıtım törenine Başkan Doğan’ın yanı sıra AK Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Cemil Karaca, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Halıcı, Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Başkanı Sebahattin Yamak, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

VATANDAŞIMIZIN OLDUĞU HER YERDEYDİK

 

Çocukların bisiklet heyecanı eşliğinde konuşmasını yapan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “

bugün okulumuzdaki bisiklet dağıtımı bir başka güzel. Öğrencilerimizin heyecanı ve mutluluğu bizi de çok mutlu etti. Salondaki bu atmosferin ne kadar doğru bir hizmet yaptığımızı gösteriyor. Biz 10 senedir farklı bir belediyecilik yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşımızın olduğu her yere elimizi dokundurduk. Okullar asli görev alanımızda  olmamasına rağmen, yavrularımız için destek olmaya devam ediyoruz. Sizin olduğunuz her yer bizim görev alanımız” dedi.

 

HERKESİN BAŞKANI OLDUK

 

Soğuk hava ve kar yağısını yaşandığı ülke genelinde Mehmetçiklerimize güç kuvvet dileyen Başkan Doğan “ şuanda Mehmetçiklerimiz dağlarda, karın içerisinde vatanımız için mücadele veriyorlar.  Kem gözler üzerimizde, vatanımızı elimizden almak istiyorlar. Ekonomik olarak da saldırdılar. Direndik ve direneceğiz. Millet olarak fedakârlık ederiz ama namusumuzu çiğnetmeyiz, vatanımızı böldürmeyiz. Biz hep bu ruhtayız. Yeter ki birbirimize kenetlenelim. Görüşlerimiz farklı olabilir ama hepimiz kardeşiz. Bizler de herkesin belediye başkanı olmaya çalıştık. Yavrularımız da yarın daha güçlü bir Türkiye’de yaşayacaklar” şeklinde konuştu.

 

EMANETİMİZİ TESLİM EDECEĞİZ

 

Konuşmasının sonunda yeni yıla dair dileklerini de dile getiren Doğan “ 2019 yılının sağlık sıhhat huzur getirmesini, evlatlarımıza güzel günler, başarılar getirmesini, tüm İslam alemine, tüm insanlığa güzellikler getirmesini diliyoruz. Bizler artık görev süremizi tamamlıyoruz. Bu tür görevler emanettir. Allah nasip etti, sizlere hizmet etme onurunu yaşadık” dedi.

 

BİZE VEDA ETMEYİN

 

Başkan Doğan’ın bu konuşmaları karşısında söz alan öğrencileri de ”  bu konuşmalarınızla bizlere veda mı ediyorsunuz. Ama biz sizin gitmenizi hiç istemiyoruz. Sizin bizi çok sevdiğinizi biliyoruz ve biz de sizi çok seviyoruz. Başkan amca bizleri sakın bırakma” şeklinde dileklerini dile getirdiler.

 

İSTEDİK HEMEN YAPILDI

 

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Halıcı da “ Belediye başkanımızın bisiklet projesi ilçe sınırlarını aşarak tüm ülkede örnek gösterilen bir proje oldu.  Onun çocuklara olan sevgisi ve desteği bir başka. Okulumuzun inşaatı sırasında istek ve ihtiyaçlarımızı sordu, bizde bir sahaya ihtiyacımız olduğunu söyledik ve hemen yapıldı. Başkanımız sadece etkinliklerde değil, belli aralıklar okulumuzu ziyaret edip bizim isteklerimizi dinliyor.  İzmit ilçe sınırlarında olduğumuz için çok şanslıyız” dedi.  Konuşmaların ardından öğrencilere bisikletleri teslim edildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR