DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

Borçlulara nefes aldıracak müjde geliyor

Son Güncelleme :

31 Temmuz 2022 - 16:59

/ kez okundu.
Borçlulara nefes aldıracak müjde geliyor

Cumhurbaşkanlığı Kabine Topalntısı yarın gerçekleştirilecek. Dar gelirlilerin takibe düşmüş ve icra aşamasına gelmiş kredi ve kart borçlarına ilişkin düzenlemeyle ilgili toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanma yapılması bekleniyor.

Kabine Toplantısı’nda dar gelirli vatandaşlar için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Adalet Bakanlıklarının bir araya gelerek yürüttükleri çalışmanın son durumu masaya yatırılacak.

KREDİ KARTI VE KART BORÇLARI İÇİN 3 FORMÜL 

Yeni düzenleme birçok kredi kartı ve kredi borçları nedeni ile takibe düşen vatandaşları yakından ilgilendirirken, Takibe düşen kart borcu için ise 3 formül öne çıkıyor: Borç öteleme, yapılandırma, takip süresini uzatma. Çalışmanın detaylarının, Kabine toplantısı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

KİMLERİ KAPSAYACAK? 

Ne kadarlık bir zaman dilimini etkileyecek, kimleri kapsayacak, kamuya oluşan borçlarda icralık olan ya da hacize düşen borçlar mı bu düzenlemenin içerisinde yer alacak ya da bir taksitlendirme mi olacak bunlar masadaki en önemli konular olacak.

 

YORUM ALANI

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER