Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Büyükakın:2 – Hürriyet:0 Demiş Ya, Çok Güldüm

Büyükakın:2 – Hürriyet:0 Demiş Ya, Çok Güldüm
mm
Cemalettin İNCE( tekkocaeli@tekkocaeli.com )
29 views
13 Temmuz 2019 - 2:15

Kocaeli’nin merkezi İzmit’te muhalefetin adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in seçimi kazanması Kocaeli halkına yaradı. Hürriyet, görünen o ki; halkın ve kentin menfaatine olan konuları gündeme getirdikçe Kocaeli kazanmaya devam edecek.

HÜRRİYET HALK EKMEK DEDİ, HALK EKMEK GELDİ

31 Mart yerel seçimleri sonrasında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, halk ekmek projesini gündeme sokan isim oldu. Hatta ilk somut adım da atılmış, Belediye Başkan Yardımcıları Dilek Yalçın ve Nurettin Bulut, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı’yı ziyaret ederek konuyu masaya yatırmıştı. İşte İzmit Belediyesi’nin ‘HALK EKMEK’ hamlesi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı harekete geçirmiş ve konu Kocaeli Büyükşehir meclisinde gündeme sokulmuştu. Büyükşehir Meclisi’nde tüm partilerin meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle ‘HALK EKMEK’ Kocaeli’ye geldi. Hürriyet’in HALK EKMEK hamlesi Kocaeli’ye HALK EKMEK’i getirdi. İzmit’te sokakta yürüyen, İzmit’te fanatizm duygularıyla hareket etmeyen her vatandaş bunu görüyor. Dolayısıyla HALK EKMEK konusunu attığı somut adımla gündeme sokan İzmit Belediyesi’dir. Şimdi gerçek bu iken, Fatma Kaplan Hürriyet: 1 – Tahir Büyükakın: 0 olmuş oluyor öyle değil mi?

BEKİRDERE ÜÇYOL MEVKİİNDEKİ YOLUN YAPIMI

Üçyol mevkiindeki esnaf ve bölge sakinleri İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’ten, küptaş kaplı yolun asfaltlanması yönünde talepte bulundu. Bölge sakinlerinin asfaltlanmasını istediği yolda yetki Büyükşehir’e ait olmasına rağmen Başkan Hürriyet, talimat verdi. Büyükşehir Belediyesi’ne bu talep yazılı bir şekilde iletildi. Hürriyet, halkın talebini hızlı bir şekilde yetkisi dahiline giren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne iletmiş oldu. Aynı zamanda Hürriyet, kısa süre sonra bölgede esnafı ziyaret etmiş ve sorunlarını dinlemişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Hürriyet’in ziyareti sonrasında bölgeye gitmiş ve yolun yapılacağını belirtmiştir.

Başkan Hürriyet, vatandaşların talebi sonrasında sosyal medya hesabından açıklama yaparak şu ifadeleri kullanmıştı:

‘İzmit Üçyol mevkiinde yayaları ve araçları sıkıntıya sokan küptaş kaplı yolun asfaltlanmasıyla ilgili vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine, konunun yetkisi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olduğu için ivedilikle yazışmaları başlattık. Gelen cevapta Üçyol’un asfaltlanmasının 2019 yatırım planı kapsamında olduğunun cevabını aldık. Vatandaşlarımızın talep ve şikayetlerinin İzmit Belediyesi’nin yetkisi olmasa dahi takipçisi olacağız ve kimseyi mağduriyetiyle başbaşa bırakmayacağız.’

BUNLARI BİLE BİLE BUNU DEMEK

Kimse şark kurnazlığı yapmasın. Üçyol mevkiinde esnafların dükkanlarının önünü, esnafa sormadan kapatan, sonrasında yoğun şikayetler üzerine yapılanı yıkanları gördük. Bugün Üçyol sakinlerinin rahatsız olduğu küptaş kaplı yol asfaltlanmıştır. Sonuç olarak halkın talebi yerine getirilmiş, sorun çözülmüştür. Burada da illa Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek gerekirse, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, sorunun çözümü için hızlı hamle yapmış ve sorunun çözümünü sağlamıştır. Hal böyle olunca da ne oluyor. Fatma Kaplan Hürriyet:2 – Tahir Büyükakın:0

Ben normalde böyle skorborda sonuç yazmam. Ancak gazeteci arkadaşın skorborda 2-0 yazdığını görünce, kendisine bu şehirde yaşayanların gördüğünü hatırlatmak istedim. Gündeme gelen iki konuya ilişkin süreci  bu şehir iyi biliyor da, arkadaş da bilsin istedim. Milletin seçtiği, seçilmiş belediye başkanı olmasına rağmen, bu durumu hala hazmedemeyenler var. Bu hazmedemeyenler grubunda kendisinin olduğuna inanmak istemem.

Şimdi bu iki konu üzerinden Büyükakın:2 – Hürriyet:0 diyen arkadaşa konunun ince nüansını neden es geçtiğini de sormak lazım. Üçyol mevkiindeki yolda yetki Büyükşehir’de. Oradaki sorunu çözecek de Büyükşehir.  İzmit Belediyesi’nin yapacağı halkın talebi sonrasında, Kocaeli Büyükşehir’e bu yolun asfaltlanmasıyla ilgili gerekli yazışmayı yapmasıdır ve o da hızlı şekilde yapılmıştır. Gerçek bu iken; Hürriyet’in hanesine sıfır nasıl yazabiliyorsun? Bu millet bunları görüyor. Algı artık bir işe yaramıyor.

HALK EKMEK konusunda, geçmiş dönemde CHP Meclis Grubu önerge vermiş, reddedilmiş. 31 Mart seçimleri sonrasında İzmit Belediye Başkanı seçilen Hürriyet, harekete geçmiş, somut adım atıldığı kamuoyu tarafından görülmüştür. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, HALK EKMEK projesine destek vermiştir. Sonuçta mecliste oy birliğiyle kabul edilmiştir. Burada skorbord tabelasında yazan rakamlar gibi 2-0, 0-2 gibi sonuçlar yazmanın anlamı yok.

Sonuç olarak Kocaeli’de her yapılan güzel hizmette halk kazanacaktır. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etmek lazım. Başkan Tahir Büyükakın’a da teşekkür etmek lazım. Sonuçta Karaosmanoğlu döneminde reddedilmiş konuya bugün onay vermiştir.

KEŞKE BİRLİKTE GİTSELERDİ

Keşke Bekirdere Üçyol mevkiinde halkın talebini birlikte dinleselerdi, çözümü sonrasında da birlikte inceleme yapsalardı. Seçimler bitti, millet kendisini ve bölgesini yönetecek başkanları seçti. Seçim bitince rozeti kenara koyacağız diyenler, millete hizmet adına birlikte görüntü verebilselerdi. Bizim bunları konuşmamız lazım. Bizim skorborda gerçek dışı sonuç yazmamız ne millete fayda sağlar, ne de bu şehre fayda sağlar.

BÜYÜKAKIN’A SESLENİYORUM

İzmit halkı kente ve kendisine hizmet bekliyor. Parti rozetlerini çıkaracağız diyenlere sesleniyorum. Kocaeli’nin Başkanı Tahir Büyükakın’a sesleniyorum. Siyasetten gelen bir isim değilsiniz. Bürokrasiden geliyorsunuz. Bu kent için bir avantaj olabilir. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e karşı  partizan zihniyetin hareket etmenizi istediği gibi değil, hizmet bekleyen milletin istediği gibi hareket etmeniz gerekir. Hizmet götürülen yerlerde İzmit, iki başkanı bir arada görmeli. Kentteki siyasi havayı yumuşatma adına da güzel olacaktır.

 

Sevgiyle kalın. Tek Kocaeli’de kalın.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI