Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Büyükşehir’e Gönderme; Fatma Kaplan Hürriyet’e Baksın

Büyükşehir’e Gönderme; Fatma Kaplan Hürriyet’e Baksın
60 views
08 Eylül 2021 - 15:21

Çınar Çocuk Evi ve Sağlık Merkezi’nin açılışında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Büyükşehrin çok ciddi gelirleri var, İzmit’in sınırlı geliri var. Sınırlı gelirle neler yapılacağını öğrenmek isteyenler Fatma Kaplan Hürriyet’e baksın” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar:

Belediye başkanlarıma yoksul yerlerden başlayarak pozitif ayrımcılık yapın dedim. Orada hep oy ayrımcılığı yapıldı. Biz oy ayrımcılığını değil onlar kentte, huzur içinde yaşasınlar istiyoruz. Çocuklarımızı kreşe göndersinler, bu imkanlar sağlansın onlar. Belediye başkanlarına yoksul mahallelerde başlayarak kreş açınız dedim. Anne, çocuğunu güvenli bir kreşe bıraktığı zaman istediği yere gidebilir. Anne daha rahat, çocuk güven içinde dolayısıyla kent kültürünü daha rahat benimseyebiliyor” dedi.

“ANNELER VE BABALAR İÇİN BÜYÜK GÜVENCE”

Öğretmen seçimine vurgu yapan Kılıçdaroğlu,” El ele yürümek çok önemli bir kavram. Hiç kimseyi ayırmadan, sorunları çözmek için hep beraber hareket etmek demek. Sorunsuz bir kent var mı? Hayır? Sorunsuz bir yaşam var mı? Hayır ama görevimiz aklımızı kullanarak bütün sorunları çözmektir. Bunun için el ele vereceğiz. Beraber olduğumuzda üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Çocuklarımız alanında uzman öğretmenlerine teslim edilecekse o çocukların geleceği parlak olur. Öğretmenlerin titizlikle seçilmesi anneler ve babalar için de büyük bir güvencedir. Bu bağlamda iyi öğretmenler seçtiğiniz için teşekkür ederim. Dayanışma kültürü dediğimiz bir şey var. Yangın olduğu zaman küçüklü, büyüklü bütün belediyelerimiz yangın bölgesine yardım etmek için her türlü çaba harcıyorlar. Dayanışma kültürünü büyütürsek kentler arasında sorunların çözümü konusunda bir araya gelme kültürünü de yaratmış oluruz” ifadelerinde bulundu.

 

 

“İZMİT’İN SINIRLI GELİRİ VAR”

“Sınırlı gelirle neler yapılacağını öğrenmek isteyenler Fatma Kaplan Hürriyet’e bakacak” diyen Kılıçdaroğlu “İzmit’in benim hayatımda önemli bir yeri var. Burayı öğrencilik yıllarımdan beri bilirim; düğünümü de burada yaptım. Bu kent benim gençliğimi yaşadığım yer. Eski hallerini de bilirim. Yapılaşmanın hangi boyutlara ulaştığını yaşayarak görüyorsunuz. Kentli olmak bir sorumluluk demektir. Kocaeli’nin ciddi bir tarihsel kökeni de vardır. Bu kente hizmet etmek güzel bir şeydir. Bu hizmeti götürecek olan belediye başkanları da alanlarında yetkin kişiler olmalıdır. Büyükşehrin çok ciddi gelirleri var, İzmit’in sınırlı geliri var. Sınırlı gelirle neler yapılacağını öğrenmek isteyenler Fatma Kaplan Hürriyet’e bakacak. Harcanılan her kuruşun halka bildirme konusunda belediye başkanlarıma söyledim. Yeni bir siyasetin penceresini açtık. Bu güzel kreşi açmaktan son derece mutluyum başkanım. Bu çocuklar bizim evlatlarımız. O çocuklarımızın iyi yetişmesini isteriz. Bir belediye başkanımız ben kreş açıyorum dediği zaman içimden ‘oh be’ diyorum.” ifadelerinde bulundu.

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr