Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Cem Uzan Öyle Şeyler Söyledi ki; Çok Konuşulacak

Cem Uzan Öyle Şeyler Söyledi ki; Çok Konuşulacak
315 views
23 Aralık 2020 - 18:14

Yurtdışında yaşayan Genç Parti Kurucusu Cem Uzan, Türkiye’deki gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AKP’nin iktidarı seçimle bırakmayacağını söyleyen Cem Uzan, “Bakın Türkiye iflas etti. İnsanların cebinden çaldıkları 130 milyar nerede? Ben onların soteledikleri paraların nerede olduğunu da biliyorum” ifadelerini kullandı.

11 yıldır yurtdışında yaşayan Genç Parti Kurucusu Cem Uzan, iktidarın seçimlerle gitmeyeceğini öne sürerek, “Bugün iktidarın koalisyonla bile yüzde 40’ı bulma ihtimali yok. Bunu herkes gibi iktidar da biliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan kaybedeceği bir seçime gitmez. 2023’te 5 sene doluyor. O gün seçim olmadığını varsayın. Bir kararname yayımlarlar, iki sene ertelerler… İtiraz merciiniz neresi? Belediye seçimlerini iptal ettiren Yüksek Seçim Kurulu mu? Bu tarz iktidarlar seçime gelir, seçimle gitmezler. Seçimle gideceklerine inanmıyorum” dedi.

Cumhuriyet’ten Leyla Kılıç’ın sorularını yanıtlayan Cem Uzan gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Cem Uzan, Türkiye’ye dönmeniz için ne gerekiyor sorusuna, “Çok basit, uyduruk hâkimlerin, karı-koca mahkemelerinin verdiği mahkûmiyetler var. Bunların toplamı aşağı yukarı 42 sene. Ben Türkiye’den çıktığımda hayatımın tehdit altında olduğu bana söylenmişti. Ondan sonra dönmeyeyim diye mahkûmiyet kararları uyduruldu. Bu kararlar yürürlükte olduğu sürece Türkiye’ye dönmem mümkün değil. Kararlar kaldırıldığında muhakkak döneceğim” dedi.

Partiniz herhangi bir ittifaka dahil olacak mı? 

İttifak izdivaç gibidir. İki tarafın da istemesi lazım. Benim Atatürkçü düşüncem ve duruşum nerede olabileceğimizi gösteriyor. Ama seçim olmayan yerde ittifakı konuşmak çok erken. Bakın Türkiye iflas etti. İnsanların cebinden çaldıkları 130 milyar nerede? Ben onların soteledikleri paraların nerede olduğunu da biliyorum. Ben Sayın Kılıçdaroğlu’nu, Akşener’i, Karamollaoğlu’nu, Demirtaş’ı takdir ediyorum. Onlar bu ülkenin kıymetleri. Davutoğlu ve Babacan’a gelince onlar AKP artıkları. Emekli olsunlar gitsinler köşelerine. Bugün Türkiye’nin yarım trilyon dolar borcu varsa, hepsinin altında Babacan’ın imzası var. Türkiye’de bulunan milyonlarca Suriyeli’nin müsebbibi de Davutoğlu’dur.

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI