Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Cem Uzan’dan Flaş İttifak Açıklaması

Cem Uzan’dan Flaş İttifak Açıklaması
285 views
13 Ağustos 2020 - 0:27
Geçtiğimiz günlerde yaptığı Büyük Kurultay sonrası adını genel seçimlere girecek partiler arasına yazdıran GENÇ PARTİ, Kurultay sonrası bu defa da kısa zamanda teşkilat kurdukları 67 ilin il Başkanının katılımı ile Genişletilmiş il Başkanları toplantısını yaptı.
Ankara Çukurambar’da bir restaurantta bir araya gelen teşkilat mensupları,kurucu Genel Başkanları Cem UZAN’ın toplantıya telekonferans ile bağlanarak yaptığı konuşmasında, iktidara geldiklerinde yapacakları yeni manifestolarını ve yeni ekonomi politikalarını dinledi.
Kurucu Genel Başkan Cem UZAN toplantıda, il başkanlarına seçim startını vererek, erken ve zamanında yapılacak ilk genel seçimlerde,GENÇ Partinin mutlaka kurulacak ittifakların birinde yer alacağını söyledi. Cem UZAN ayrıca, bir bölen olmayacaklarını, önümüzde ki dönemde süratle kurulduğu günlerdeki gibi Türkiye’nin mutlaka fabrika ayarlarına döndürülmesi gerektiğini söyledi.Yeni Sosyal ve Ekonomik Politikalar ile ülkenin önünü açacaklarını,bu konularda her zamanki gibi verdiği sözlerinin arkasında olduğunu belirterek, partiyi kurultay sürecine taşıyan il başkanlarına teşekkür etti.
Toplantıya Kocaeli’yi temsilen Katılan Kocaeli İl Başkanı İbrahim ALTINOĞLU,toplantı sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
Kurucu Genel Başkanları Cem UZAN’ın seçim Kampanyasını şimdiden başlattığını ve manifestoda yazılan yenilikçi politikalar ile Türkiye’nin önüne yeni hedefler koyduğunu söyledi . Partisinin yeni internet sitesinde GENÇ OL bölümünün konulduğunu gencparti.org sitesinde tüm ülkeden yeni üyeler kazandıklarını böylelikle önümüzdeki günlerde yoğun üye katılımları olacağını söyledi.
MARDİN TÜRKİYE’NİN LAS VEGAS’I OLACAK
Büyük Kurultayda açıklanan Partinin 2020 Manifestosunda bazı önemli başlıkları anlatan Kocaeli il Başkanı ALTINOĞLU, iktidar olduklarında “Türkiye’nin ikinci büyük borsası Diyarbakır’a kurulacak.Sınır bölgelerinde kimseye kaçakçı denmeyecek sınır ticareti için sınır bölgelerinde serbest bölgeler kurulacak. 18 yaşın altındaki kimse Anne-Baba izni olsa bile evlenemeyecek. Boşanmak isteyen kadın 6 ay içerisinde boşanabilecek ve bu kadınlar 2 yıl boyunca da işsizlik parası alacak, Nasıl Amerika’nın Las Vegas’ı varsa Türkiye’nin de böyle bir turizm merkezi Mardin’de olacak. Buraya milyonlarca turist gelecek ve milyarlarca dolar Türkiye’ye akması sağlanacak. Kripto para önümüzdeki yılların para birimi olacağından İzmir’de Kripto Para Borsası kurulacak Avrupa’da Kripto Para’nın merkezi İzmir olacak. Türkiye’nin Yapay zeka merkezleri kurulacak bu iller Eskişehir, Tekirdağ ve Samsun olacak. Adalet yok! Genel af şart. Çocuk ve Kadın’a karşı işlenen taciz suçlarından mahkum olanlar, cinayet ve cinayete teşebbüs sebebiyle mahkum kimse asla af kapsamında olmayacak.
ASGARİ ÜCRET EURO’YA ENDEKSLİ OLACAK
Vatandaşımızın zenginleşmesi ve refah seviyesinin yükselmesi için İşsizlik maaşı, emeklilik maaşı ve asgari ücret EURO’ya endeksli olacak ve 3 ayda bir otomatik kur ayarlamasından geçecek. Almanya ve Fransa ile mevcut olan ekonomik bağlar en üst seviyeye çıkarılacak. Türkiye’deki tüm futbol müsabakaları televizyondan şifresiz olarak yayınlanacak. Gençlik Projesi: Türkiye Varlık Fonu, İstanbul Borsası’nda halka açılacak  70 Milyar Euro değerindeki hisselerin %45’i, 18-40 yaş arasındaki tüm Gençlerimize bedelsiz olarak verilecektir” şeklinde manifestonun ana başlıklarını sundu.
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NE SAHİP ÇIKTI
Ayrıca Kocaeli İl Başkanı İbrahim ALTINOĞLU, gündemde olan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili olarak “İstanbul Sözleşmesi,kadınlara yönelik her türlü şiddete karşı hukuki çerçevede detaylı bir koruma sağlayan ilk uluslararası belgedir.Kadın cinayetlerinin arttığı bu günlerde sözleşmenin bu kadar hedefe konması aşikardır.Büyük ve Güçlü Türkiye’nin yeniden yapılanması, kız çocuklarımızın eğitimi ve kadınımızın toplumdaki yerinin güçlendirilmesi ile mümkün olacaktır. şeklinde ko

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI