Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

CHP Başiskele, Başkan Özlü’yü Böyle Uyardı

CHP Başiskele, Başkan Özlü’yü Böyle Uyardı
93 views
02 Temmuz 2020 - 20:59

CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman ve yöneticiler,  Başiskele’de ‘Güzel İşler’ diye sunulan ve yapımı devam eden projelerin bir bölümünü yerinde inceledi.

Anıl Acurman başkanlığındaki CHP Başiskele Örgütü, projeleri yerinde inceledikten sonra değerlendirme yaptı. Acurman, ‘Başiskele’de İşler Güzel İşlemiyor’ dedi.

İŞTE ACURMAN’IN DEĞERLENDİRMESİ

Geçtiğimiz günlerde Başiskele Belediye Başkanımız sayın YASİN ÖZLÜ’nün ev sahipliğinde güzel bir organizasyona katıldık. Nazik davetleri ve muhalefet temsilcileri başta olmak üzere tüm komşularımızın önüne çıkma cesaretleri için kendilerini kutluyoruz.

Programda anlatılan projeler ve yapılanlara dair görüşlerimizi geçtiğimiz hafta paylaşmıştık. Sayın Başkanın, sunumunda dersini çalıştığını ancak henüz icraata dökemediğini gördük ve bunu dillendirdik.

Kentimizin tüm idarecilerinden çok daha fazlasını beklediğini ve hak ettiğini söyledik.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diyerek atıf yapmışsak da biz de üzerimize düşeni yapmak istedik.

 

GÜZEL Mİ İŞLER?” BİR BAKALIM DEDİK.

Başiskele Belediyesi’nin 1 Yılı programında tüm kentle paylaşılan projeler ve yapılan işlerle ilgili notlarımızı aldık ve sayın Başkan’ın bitti veya tarih vererek bitireceğiz dediği yatırımlarını bir kısmını yerinde inceledik.

Bu nadide ilçeye bir çivi çakan her idareciye müteşekkiriz ve sayın başkana da teşekkürlerimizi iletiyorum ancak davulun sesi yaklaştıkça hoş gelmedi.

DÖNGEL VADİSİ

Sayın Başkan’ın, yaşam vadileri projelerini takdirle izledik, sayın EKREM İMAMOĞLU’nun İSTANBUL’da yaptığı yaşam vadileri belki bizim çevremizde de olur diye sevindik. Bitmek üzere olduğu, TEMMUZ – AĞUSTOS gibi açılacağı söylenince gittiğimizde çalışması hızla süren bir doğal cennet görürüz sandık.

 

Ancak yönetici arkadaşlarımızla incelemeye gittiğimiz DÖNGEL VADİSİ, kepçeyle açılıp bırakılmış, çalışma yapılmayan, bir ince su yolundan ibaretti. Özetle bizim yaşam vadilerinde YAŞAMI bulamadık sayın BAŞKAN.

YÖRESEL ÜRÜNLER TEZGAHLARI

 Sayın Başkan’ın turizm için düşünmesi bizi heyecanlandırdı. Umarız ki bölgemizde turizm gelişir ve istihdam alanları artırılır.

 

Biz de hafta sonu yaptığımız keşifte, 19.06.2020 tarihinde haftaya açıyoruz denilen YÖRESEL ÜRÜNLER TEZGAHINA ziyaret yapalım, tezgahların siftahı bizden olsun dedik. Ancak yine üzülerek söylüyoruz ki 27.06.2020 günü tezgahlarda yöresel ürünler değil, kereste hızarları vardı.

Sevgili Başkan, heyecanımızı bir kez daha kursağımızda bıraktın.

 

Yine de bu yöresel ürün tezgâhı projenizi desteklediğimizi, tüm ilçede belirli merkezlerde yaşama geçirmenizi dilediğimizi bilmenizi isteriz.

TEPECİK MAHALLESİ GENÇLİK MERKEZİ

Başkan, 1 yılını anlatırken TEPECİK MAHALLESİ semt konağını gençlik merkezine çevirmekte olduklarını söylemişti.

 

Ne göreceğimizi merak ederek rotamızı çevirdiğimiz TEPECİK’te, sayın HÜSEYİN AYAZ’ın mirası dışında bir belediye hizmetine rastlayamadık.

 

Tepecik mahalle sakinlerimize, YASİN ÖZLÜ buraya yatırım yapıyormuş dediğimizde, bir çivi çakılmadı, “YASİN’i seçimden bu yana görmedik” denmesi bizleri bir kez daha hüsrana uğrattı.

TIR PARKI

 

Başkan Özlü’nün “Son dolgu seviyeleri yapılıyor.” diye belirtmiş olduğu Tır Parkı Projesi’ni de ziyaret ettiğimizde karşımıza ot bürümüş bir arazi çıktı. Son belediye meclisi toplantısında otoparklara çok önem verildiği defalarca tekrarlanırken bitmek üzere denilen tır parkında bir çalışma görememek bizleri üzdü. Güzel bir park görme ümidi ile gittiğimiz yerden bir kez daha hayal kırıklığı ile ayrıldık.

 

Şimdi sevgili başkanımıza sesleniyoruz, iyi niyetinden kuşkumuz yok ancak BU İLÇE GELECEĞE DAİR NİYET ÇEKMEKLE İLGİLENMİYOR, İCRAATA AÇ, YATIRIMA AÇ BEKLİYOR.

 

Seçimde oyuna talip olduklarınız, hizmetinize talipler.

 

Mahallelerinizden, komşularınızdan havadisleri biz taşıyalım istedik.

 

Devamı gelecek ama, şimdilik uyaralım:

 

SAYIN BAŞKAN, BAŞİSKELE’DE İŞLER GÜZEL İŞLEMİYOR.

 

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR