Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

CHP Darıca, Başkan Bıyık’ı Bu Fotoğrafla Vurdu

CHP Darıca, Başkan Bıyık’ı Bu Fotoğrafla Vurdu
242 views
20 Haziran 2021 - 16:21

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın 2 yılını değerlendirdiği toplantıda yaptığı açıklamalarına tepki gösterdi. Başkan Aktaş açıklamasında ‘ Sayın Başkan, 8 yıl ilçe başkanlığı iki yılı aşkın süredir belediye başkanlığı yapmış olmasına rağmen bugün geldiğimiz noktada Termal Grup’un yapacağı projeye ve yüksek kata sanki karşıymış gibi bir hava yaratmaya çalışmakta, fakat CHP Kadroları çok uzun zamandır ihanet sayılacak bu projenin Darıca’ya hiç bir şey katmayacağını bildiğinden hukuk mücadelesini yürütmektedir. Bizler dava açmamış olsaydık bugün proje belki 45 kat olarak yapılmış bitirilmiş ve belki de 45. Katında Muzaffer Bıyık, bir rezidans bile almış olabilirdi. Şimdi buradan kendisine soruyorum: Biz mücadele ederken siz neredeydiniz?

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık geçen hafta gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında geride kalan 2 yılı değerlendirmiş ve birçok konuya değinmiştir.

TERMAL GRUP
Sayın Başkan, 8 yıl ilçe başkanlığı iki yılı aşkın süredir belediye başkanlığı yapmış olmasına rağmen bugün geldiğimiz noktada Termal Grup’un yapacağı projeye ve yüksek kata sanki karşıymış gibi bir hava yaratmaya çalışmakta, fakat CHP Kadroları çok uzun zamandır ihanet sayılacak bu projenin Darıca’ya hiç bir şey katmayacağını bildiğinden hukuk mücadelesini yürütmektedir.
Bizler dava açmamış olsaydık bugün proje belki 45 kat olarak yapılmış bitirilmiş ve belki de 45. Katında Muzaffer Bıyık, bir rezidans bile almış olabilirdi
Şimdi buradan kendisine soruyorum:
Biz mücadele ederken siz neredeydiniz?
Yapılacak projenin son halinde imal edilecek konut işyeri ve benzeri alanlarda hiçbir azaltılmaya gidilmeksizin sadece yeşil alanlar gözden çıkarılarak katı 12 katla sınırlandırmış olmanız ve Darıca’nın diğer bölgelerinde yapılacak inşaatlarda Darıca’ lı hemşerilerimize bu rant babalarına sağladığınız avantajı sağlamadığınız Darıca’ lı ya ihanet sayılmaz mı?
Kısacası bu ihanete ortaksınız…

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM MESELESİ
İnsanlara Senet İmzalattınız.
Çalışan, üreten, göreve geldiği günden beri halka hizmet etmeye çalışan belediyelerimizi eleştireceğinize, bir dönüp kendinize bakın.
Bildiğimiz bir şey var ki; belediyelerimiz ürettiği değerlerin afişlerini astırdı, oysa siz olmayan metro istasyonlarının duraklarını koydunuz?
Konteryner kafeler dışında belediye tarafından yapılan bir tek yatırım yokken konuşmanız manidar.
Yıllarca komşuluk yaptığınız 256 Evlerde Termal Gruba tanıdığınız imtiyazı komşularınıza da tanısaydınız birçoğu emekli olan o insanlardan 25-30 bin gibi ücretler almasaydınız ve keşke onlara borç senetlerini imzalatmasaydınız.

ÖZIŞIK VE ATEŞ TESADÜF DEĞİL, YAZIKLAR OLSUN
Son günlerde ülke gündemine bomba gibi düşen Hadi ve Süleyman Özışık kardeşlerin Önceki dönem Darıca belediye başkanı Şükrü KARABACAK’ ın terör ögütü ‘’Fetö’’ Üyesi olduğuna dair yazıları ve sürekli bunu gündemde tutmasını daha dün gibi hatırlıyoruz.
Aynı kişilerin bu yazdıklarına rağmen Gebze Belediyesince sürekli olarak davet edildiği ve yazarlık eğitimleri adı altında bu kişilere belediyenin bütçesinden halkın paralarını aktardılar.
Tüm bunlar olurken bu sefer kendi belediye başkanına Fetö’ cü diyen bu kişileri alelacele Belediye bütçesinden karşılanmak kaydıyla ağırlayan belediye başkanı Muzaffer BIYIK belki Şükrü KARABACAK’ la bir hesaplaşma içine gitmiş olabilir burası bizi çokta ilgilendiren bir mesele değil.
Ancak; Esnafa pandemi de yardım edelim değince gözü kör, kulağı sağır olanalar bu şaibeli isimlere halkın parasını peşkeş çekmekte oldukça cesur olduğunu görüyoruz. Milletin parasını bu şaibeli kişilere aktaranlara yazıklar olsun daha kimlere nasıl neler aktarıldığını zaman illaki ortaya çıkaracak.

 

Bir Teşekkürü Çok Gördü
Her platformda belediyeyi ortak akılla yönettiğini iddia eden Bıyık’ın Darıca halkı yararına olan tüm kararlarda “evet” oyu veren CHP grubuna nezaketen bir teşekkür borçlu olduğunu buradan hatırlatmak isterim. Örneğin ilçemizde yapılacak olan SGK’ ya ait Sosyal Güvenlik Merkezi’nin arazisinin temininde de yine Darıca halkı adına evet dediğimizi hatırlatır, buna rağmen grubumuzla Darıca’ya hizmet etmeye devam edeceğimizi belirtirim.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr