DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

CHP Eski Meclis Üyesi İbrahim Güçlü Gözaltına Alındı

Son Güncelleme :

13 Mart 2022 - 0:36

/ kez okundu.
CHP Eski Meclis Üyesi İbrahim Güçlü Gözaltına Alındı

İzmit Belediyesinin önceki dönem CHP’li meclis üyelerinden İbrahim Güçlü gözaltına alındı. Konuyla ilgili CHP il Başkan Yardımcısı Mehmet Nazım Gençtürk, kendisine ait  sosyal medya hesabından bir paylaşımda  bulundu.

CHP il Başkan Yardımcısı Mehmet Nazım Gençtürk, yapmış olduğu paylaşımda ‘ “İbrahim Güçlü gözaltında…Önceki dönem İzmit Belediye Meclis Üyemiz,  bugün cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla torunun doğum günü kutlaması hazırlıkları yaparken evinde gözaltına alındı. Nöbetçi(!) savcı, daha ifadesi bile alınmadan hükmü verdi ve ‘mevcutlu’ olarak  ertesi gün’ savcılık ifadesine götürülmek nezarete koyuldu. Yıllarca kamuda çalışmış, belediye meclis üyeliği yapmış, muhtar adayı olmuş, sosyal çevresince ve kent kamuoyunca bilinen, 30 yıldır aynı adreste oturan, çağırılsa pek tabii olarak herkesten önce gidip ifadesini verecek, 62 yaşında adam bu gece nezarette..Sn. Cumhurbaşkanı’nın adli yıl açılış töreninde yaptığı konuşmada “sırf ifade almak için evden gece yarısı gözaltı işlemlerine son verdik!” demişti.

Gündüz gözaltına aldığın adamı, adliyede nöbetçi savcı-hakim olmasına karşın gece nezarette tutup ertesi gün sevk edince adalet reformu sağlanmış mı oluyor? Bu arada, tüm hukukçuluğumla söylüyorum ki; paylaşımda ne cumhurbaşkanı var, ne hakaret var, ne  de küçük düşürme var; sadece kraldan çok kralcılık var, yaratılmaya çalışılan bir korku toplumu var…” ifadelerine yer verdi.

YORUM ALANI