Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

CHP Kocaeli, İsmet Çiğit’i Kınadı

CHP Kocaeli, İsmet Çiğit’i Kınadı
32 views
20 Eylül 2019 - 15:18

Gazeteci İsmet Çiğit, 19/09/2019 tarihli köşe yazısının bir bölümünde şu ifadelere yer vermişti:  Büyükakın telefon açtı, şunları söyledi: “-Abi, ben İmam Hatip’te okurken, Milli Görüşçü büyüklerim, (CHP’liden dost olmaz çok dikkat et) demişlerdi. Sen bu sözü haklı çıkarttın” dedi.

Çiğit, yazısının devamında ‘Bir hafta sonra da kovuldum. Ben Atatürkçü bir ailede büyüdüm. Sosyal demokrat çizgide olduğumu hiç saklamadım. Ama CHP üyesi de hiç olmadım. Beni CHP’li güvenilmez dost olarak niteleyen Büyükakın, şimdi CHP’de aktif örgüt görevi yapmış kaltaklarla kucak kucağa dans ediyor. Radikal solcu muhabirlerin gazetelerde iş bulmasına aracılık ediyor. ‘ İfadelerine yer verdi.

 

CHP’DEN ÇİĞİT’E TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkan Vekili Seda Oral, gazeteci İsmet Çiğit’in  köşe yazısında kullandığı hakaret içerikli ifadelerle ilgili bir basın açıklaması yayınladı. CHP İl Başkan Vekili Seda Oral yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

“Kentimizin yetiştirdiği önemli gazetecilerden İsmet Çiğit’in dün yayınlanan köşe yazısındaki ifadeleri esefle kınıyoruz. Çiğit’in, yerel yönetimlerle kendi ikili ilişkilerinden bahsederken isim vermeden partimiz çatısı altında çalışma yaptığını belirttiği kişiler hakkında kullandığı ifadeler asla ve asla kabul edilemezdir. Hiç kimsenin kendi kişisel çıkarlarına ve ilişkilerine, siyasi partileri alet etme lüksü yoktur. Hangi siyasi parti mensubu olursa olsun, bir gazetecinin bu tip ifadeler kullanarak hedef göstermeye çalışmasının karşısındayız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidar sahiplerinin nasıl ki gazetecileri, akademisyenleri, kişileri hedef göstererek yaptıkları konuşmaların, beyanların, yaptırımların karşısında olduysak, bugün de tam tersi bir durumda da aynı duruşu sergileyeceğiz. Yapılan bu saygısızlığı bir kez daha kınıyor ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu tip eleştiri adı altında hedef göstererek yapılan her türlü hakaretlerin karşısında olacağımızı ifade ediyoruz”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI