Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

CHP YEREL SEÇİMLERDE PES Mİ ETTİ

CHP YEREL SEÇİMLERDE PES Mİ ETTİ
mm
Deniz Peker( denizpeker@tekkoceli.com )
11 views
04 Aralık 2018 - 15:49

Geçtiğimiz günlerde yaptığım bir kaç ziyaretten edindiğim notlar ve konuşmalarda gördüğüm şu ki..

Chp İzmit’te umutsuz, hatta şimdiden pes etmiş vaziyette.

Seçim konuşmaları başladığı andan itibaren her partinin teşkilatı kendi yöntemleriyle, bir hazırlık planı yaparken. Aday adaylarıyla gövde gösterilerinde bulunurken..

Chp Genel Merkez’de derin bir sessizlik söz konusu.

Şimdi diyebilirsiniz, Chp’nin de iki aday adayı var.  Evet sahip çıkılmayan, bir nevi görmezden gelinen kendi bütçeleriyle Halkın içine inmeye çalışan aday adayları bunlar ..

Chp’de bu zihniyet değişmeli 13 Belediye’de  bir tane bile Belediye alamıyorlarsa, bunun nedeni çok açıktır. Her fırsatta sözde muhalefet olma çabalarından vazgeçmeli ve artık gerçekten halkın arasında inmeli, gerçek Atatürk’ün Partisi’ne geri dönüş yapmalıdır.

Artık Chp’nin maalesef Atatürk’le bir alakası kalmamıştır. Bunu vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu’ydu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sözü Aynen Şuydu: “CHP artık Atatürk’ün CHP’si değil”.

Bunu söyleyen bir Parti Genel Başkanı’nı halen Chp’nin başında tutmak bu halka ihanettir. Chp yoldaşına ihanettir.

Neyse bu ayrı bir yazı konusudur… Önemli olan burada kişilere aba altından sopa göstermek değil, Chp’nin bir Belediye bile kazanamama lüksünün artık kalmadığı ve bunu göz ardı etmemesi gerektiğidir.

Ceylan derisi koltuklarda emekliliği garanti her türlü dokunulmazlığı olan Vekillerin, Fatma Kaplan Hürriyet gibi Halkın arasında dolaşması, dertlerini dinleyip çözüm bulmak için Meclis’te çalışması gerekmektedir.

Oturdukları yerden bu Halkın yaşadıklarını hatta şöyle daha net olacaktır, Ankara’dan Türkiye’yi  Türk İnsanının yaşadıklarını ne duyabilirler nede görebilirler..

Artık konforlu ve korumalı makamlarından çıkıp, zamanının bilinen ismi Sefa Sirmen gibi  mahallelere girmeli , her kesimden olan halkla oturup çay içmeli, dertleri için Kocaeli için gerçekten ne yapabilirlerse bunu yapmalıdırlar.

Bu yalnızca yerel bir gazetecinin kendi şehrinde gördükleri hatta maalesef göremediklerini dile getirmesiydi..

Eminim ki,  Türkiye’nin dört bir yanında da aynı sorunlar var. Türkiye sadece İstanbul, Ankara, İzmir’den ibaret değildir. Nasılsa hiç Belediye alamamışız, alamayız da diyerek yola çıkıldığı müddetçe bu Halk Chp’ye oyunu vermez.

Görmedikleri, ekranlardan izledikleri ve her birinin net fikri olan geçim sıkıntısıyla uğraşırken, Vekillerin sefa yaşamaları ve Halkı görmezden gelmeleri,sadece  seçim zamanı buradayız demeleriyle bu işler yürümez.

Chp bu yerel seçimde de akıllanmaz ve Halkın arasında olmaz ise ki …

Bunun en eski örneği bir Sefa Sirmen vardı, şimdilerde ise bunu Fatma Kaplan Hürriyet‘ten biraz biraz görür olduk.

Yine bu seçimi de kaybedecektir….

Kocaeli’de aday adayı olan bir Cengiz Çakar, bir de Nazif Korkmaz var öyle değil mi ?

Peki…

Biz bu aday adaylarıyla ilgili neden Chp kesiminden bir açıklama, bir çalışma veyahut Genel Merkez’de bir hazırlık göremiyoruz…

Diğer partiler aday adaylarıyla tabiri caizse adeta gövde gösterileri yaparken, parti olarak arkalarında dururken, bu neden Chp kanadında yapılmıyor.

Tek derdimiz İstanbul, Ankara, İzmir mi? Diğer Şehirlerde ki Halk başka Ülke’nin Halkı mı ?  Yada Kocaeli bu kadar yetim bırakılmak zorunda mı ?

Cengiz Çakar bey için konuşmam gerekirse, gördüğüm şahit olduğum kadarıyla her kesimin beğenisini almış, kendi şehrinde her mahalleye her sokağa her eve girmiş şimdiden adeta eskilerin Sefa Sirmen’i gibi gönülleri kazanmıştır.

Buna karşılık halen Genel Merkez tarafından görmezden gelinmiştir. Chp Kocaeli’yi alttan alta  gözden mi çıkarmıştır. Sanayi kenti olan bu kent konumu gereği de bir çok açıdan önemli ve stratejik bir öneme sahipken neden bu kadar göz ardı edilmiştir.

Cengiz beyle de konuştuğumda Chp Teşkilatına  yıllarını verdiğini, amacının makam mevki olmadığını İzmit Halkının her şeyin en güzeline layık olduğunu dile getirdiğine şahit oldum.

Chp kendi içinde ki evlatlarını bu denli yalnız bırakarak neyi amaçlıyor bilinmez, belki de yine nasılsa İzmit’i alamayız diyerek bir kenara mı atıyor ??

Bunlar Ankara’dan  burada ki Chp seçmenini, hatta Chp dışında olup da sırf Cengiz Çakar ismine oy verecek insanlarıda mı görmüyor.

Sonuç her ne olursa olsun isimler değil makamlar değil önemli olan Halk ve Halkın sahada ki tepkisi olacaktır.

Ama gerçek şu ki…

Chp bu şekilde devam ederse yine Kocaeli’de bir Belediye bile alamayacaktır…

 

 

 

 

 

 

Bir ve Bütünde Kalmak Dileğiyle…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI