DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

CHP’lilerin Protestosuna Jet Cevap

Son Güncelleme :

26 Mart 2018 - 0:39

/ kez okundu.
CHP’lilerin Protestosuna Jet Cevap

CHP’liler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı tarafından İstiklal Marşı’nın değişik versiyonda çalınmasını protesto etmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak İstiklal Marşı’nı okuyacak. Eski İl Başkanı Cihat Altınyuva, bunu duyurdu. Büyükşehir Belediyesi Mehter Başı Hasan Şirin, bu protesto çağrısının sonrasında bir açıklama yaparak, kendileri üzenin PKK ve onun siyasi uzantısı HDP’nin ağzıyla konuşan CHP’lilerin vatan sevgisi üzerinden kendilerine ayar vermeye çalışan söylemleridir diyerek, hedef Büyükşehir ve biz değiliz, hedef Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır ifadelerini kullandı.

CHP Kocaeli eski İl Başkanı Cihat Altınyuva’nın sosyal medya hesabından açıklama yaparak, İstiklal Marşı’na karşı saygısızlığı protesto edeceğiz çağrısı yaptı.

İŞTE O PAYLAŞIM

Cihat Altunyuva
1 saat ·

ÖNEMLİ
Değerli Partili Yol Arkadaşlarım;
Yarın (26.03.2018, Pazartesi) Saat 9.00’da İzmit İlçe Örgütümüzde buluşarak Saat 9.30’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önünde Milli Marşımıza yapılan saygısızlığı protesto etmek için düzenlenen etkinliğe katılımınız çok önemlidir.
Yanında getirebileceğin kişileri getir; duyurabildiğin kadar duyur!

MEHTERAN TAKIMI’NIN İSTİKLAL MARŞI’NI DEĞİŞİK VERSİYONDA ÇALMASI

CHP’lilerin, Şehit Recep Topaloğlu Spor salonunda düzenlenen etkinlikte Büyükşehir Mehteran takımı tarafından İstiklal Marşı’nın değişik versiyonda çalınması üzerine bu durumu protesto etmek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önünde buluşacağı bildirildi.

CHP’liler tarafından Büyükşehir Belediyesi önünde protesto buluşması gerçekleştirileceğinin açıklanmasından sonra, Büyükşehir Belediyesi Mehter Başı Hasan Şirin, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Şirin, açıklmasında masa başında işin aslını bilemeden yapılan haberler bizi oldukça üzdü. İstiklal Marşımızın bizim bildiğimiz 10 versiyonu vardır ve bu versiyonlar 1927’den beri çeşitli organizasyonlarda icra edilir. Bizim icra ettiğimiz de bu versiyonlar içinden Mehter versiyonudur. Yani bizim çaldığımız versiyon, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mehteran takımının icrası veya bestesi değildir. Biz de bu eseri TSK Harbiye Mehteran Bölüğü’nden (Youtube’da ‘İstiklal Marşı Mehter Versiyon’ olarak baktığınızda görebilrsiniz) aldık ve çaldık. İstiklal Marşımız kesinlikle böyle çalınmalıdır diye bir konu söz konusu değildir.

CHP’YE YÜKLENDİ
Mehter Başı Hasan Şirin, açıklamasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de kendilerine bu konuda telkinde bulunmadıklarına işaret ederek, kesinlikle kendi inisiyatiflerinde repertuara alındığını belirtti. Bizi üzen 15 Temmuz gecesi bankamatiklere koşanların vatan sevgisi dersi vermeye kalkmasıdır. Bizi üzen PKK’nın, siyasi uzantısı HDP’nin dilini kullanarak siyaset yapan CHP’nin siyasetçilerinin vatan sevgisi üzerinden ayar vermeye çalışan söylemleridir. İfadelerini kullandı.

Şirin sözlerinin son bölümünde, burada hedef Kocaeli Büyükşehir ve mehteran takımı değildir, burada hedef Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır dedi.

HASAN ŞİRİN’İN PAYLAŞIMI

Hasan Şirin
11 dk. · İzmit ·

Kamuoyunun dikkatine…
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran ile ilgili İstiklâl Marşımız üzerine Günlerdir ulusal ve yerel Basında çıkan haberler yapılan yorumlar işin aslını bilmeden, masa başında yapılan çarpıtma haberler bizi oldukça üzdü …
Bizim ne haddimize İSTİKLÂL Marşımızı değiştirmek. İSTİKLÂL marşı her türk gibi bizimde kutsal bildiğimiz değerlerimizdendir.
İstiklâl marşımızın bizim bildiğimiz 10 tane versiyonu bulunmaktadır ve bu versiyonlar çeşitli organizasyonlarda 1927 yilindan beri icra edilir. bizim icra ettiğimiz de bu versiyonlar içerisinde mehter versiyonudur. Yani bizim Kocaeli Büyükşehir Mehteran takımının icrası veya bestesi değildir. Bizde eseri tsk harbiye mehteran bölüğünden youtube ( İstiklâl marşı mehter versiyon ) den geçtik Kesinlikle İSTİKLÂL Marşımız böyle çalinmalıdır diye bir konu söz konusu değildir.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi nın bu konu ile ilgili hiçbir yaptırımı yoktur. Bizim insiyatifimizle repertuara alınmıştır.
Aslında hedef ne Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkanlığı nede K.B.B mehter takımı dır.
Asıl hedef Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN dır.
Bizi derinden üzen daha dün 15 temmuz günü Bankamatik lere marketlere koşanlar bizlere vatan sevgisi dersi vermeye kalkanlardır.
Bizi derinden üzen Pkk nın siyasi uzantısı Hdp nın dilini kullarak.
Bizi derinden üzen Pyd nın Ypg nın dilini kullanarak. Siyaset yapan CHP nin yerel siyasetçileri millet vekillerinin bize vatan sevgisi üzerinden sözüm ona ayar vermeye çalışan söylemleri.
Biz vatan sevgisini ,millet sevgisini , bayrak sevgisini . İnanın ki sizden daha biliyoruz.
Saygılarımla

YORUM ALANI