DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

CHP’nin Sahadaki En Güçlü İsmi Cengiz Çakar

Son Güncelleme :

13 Kasım 2018 - 8:36

/ kez okundu.
CHP’nin Sahadaki En Güçlü İsmi Cengiz Çakar

CHP İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Cengz Çakar, aday adaylığı başvurusu sonrasnda her siyasi görüşten yoğun destek mesajları aldı. Başvurusuyla İzmit siyasetini hareketlendiren Cengiz Çakar, CHP İzmit ilçe binası önünde gerçekleştirdiği adaylık tanıtım toplantısında adeta gövde gösterisi yaptı. Esnafından, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, farklı siyasi partilere oy vermiş isimlerin de yer aldığı vatandaşların yoğun desteğini alran Cengiz Çakar, adaylık sürecine ilişkin net açıklamalarda bulundu.

ADAYLIK SÜRECİ

Cengiz Çakar, aday adaylığı için başvuru yapan isimlerle CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın bir görüşme yapacağını, sonrasında dosyaları Genel Merkez’e ileteceğini belirterek, adaylar bir aksilik olmazsa Kasım ayı içerisinde belli olur dedi.

ÇAKAR İDDALI

CHP’nin İzmit Adayı gösterilmesi halinde İzmit’te seçimi kazanacaklarını ifade eden Çakar, toplumun her kesiminden destek mesajları geldiğini, yıllardır bu kentte vatandaşların yanında olmamızın, esnaflarımızla olan sıcak diyaloglarımızın ve sivil tolum kuruluşlarımızla olan sıcak ilişkilerimizin neticesinde bugün tüm kesimin desteğini aldığımı görüyorum. Aday Adaylık başvurumuzla başlayan hareketlilik gösteriyor ki, aday olmamız halinde seçimi kazanmamız kaçınılmazdır.

BU YAPILIRSA YARA ALIRIZ

Partimizde aday adaylığı başvurusu yapan isimlerin dışından başka bir ismin aday gösterilmesi partiye zarar verir. Partimiz yerel seçimler öncesi büyük yara alır. Partimizin böyle bir hata yapacağına ihtimal vermiyorum. 

CESARET GETİRECEĞİZ

İzmit için önemli projeleri olduğunu vurgulayan Çakar, Sivil Toplum Örgütlerinin ve basın kuruluşlarımızın temsilcileriyle İzmit için biraraya geleceğiz. İzmit’te bir ortak akıl oluşturacağız. Sivil toplum kuruluşlarımıza cesaret getireceğiz. İzmit’in tüm olgularını harekete geçirecek, halkımıza hizmet edeceğiz. Halkımızın rahatça ulaşabildiği bir yönetim anlayışı getireceğiz. Eğitim alanında, sosyal alanda bir çok projelerimiz var. Bunları adaylık süreci netleştiğinde kamuoyuyla paylaşacağız.

PARTİ İÇİ BARIŞI SAĞLARIM

İzmit’te parti içi barışı sağlamalıyız. Birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Yerel seçimlere bu şekilde girmemiz 30 Mart 2019’da seçimlerden zaferle çıkmamızı sağlayacaktır. Partiyi birlik ve beraberlik içerisinde seçimlere hazırlayacak isim olarak kendimi görüyorum.

ADAY OLUR SEÇİMİ KAZANIRSAM ROZETİMİ KENARA KOYARIM

CHP Aday Adayı Cengiz Çakar, aday olması halinde seçimi kazanacaklarını, seçildiği an itibariyle parti rozetini kenara koyacağını belirtti. Çakar, o an itibariyle kendimizi tüm İzmit’in Belediye Başkanı görür ve öyle hareket ederiz. İfadelerini kullandı.

 

 

YORUM ALANI