DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Çınar Çocuk Evleri artıyor; rekor başvuru….

Son Güncelleme :

05 Temmuz 2022 - 15:18

/ kez okundu.
Çınar Çocuk Evleri artıyor; rekor başvuru….

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle hayata geçirilen ve İzmitli vatandaşlar tarafından rekor talep gören Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Çınar Çocuk Evi, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için ön kayıtları tamamladı. Çok sayıda ailenin ilk tercihi olan ve 2021-2022 Eğitim döneminde 64 çocuğa hizmet veren Çınar Çocuk Evi, mevcutta 90 olan kapasitesini velilerin memnuniyeti ve rekor başvuru nedeni ile daha fazla çocuğa hizmet verebilmek adına yeni dönemde118’e çıkardı. Eğitim kalitesi ve uygun fiyatıyla rekor başvuru alan Çınar Çocuk Evi’nden faydalanacak aileler, noter huzurunda kura çekimi ile belirlenecek.

FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLANACAK

Faaliyetlerine başlamasının üzerinden henüz 1 sene dahi geçmemesine karşın kaliteli eğitim anlayışıyla kentin marka eğitim kurumlarından biri olmayı başaran Çınar Çocuk Evi’nde eğitim görecek olan öğrenciler, yoğun ve kapasitenin üzerinde talep olması sebebiyle eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına noter huzurunda kura çekimi ile belirlenecek. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli Sosyal Hizmet Uzmanları tarafından sosyal inceleme yapılarak değerlendirilecek olan başvuruların ardından kriterlere uygun adaylar, kura çekimine katılabilecekler.

ÇINAR ÇOCUK EVLERİ ARTIYOR

İzmit’in farklı bölgelerine de açılması planlanan Çınar Çocuk Evi, Eylül ayı itibari ile Tüysüzler Mahallesi’nde açılacak şubesi ile çok daha fazla çocuğun özel okul standartlarında eğitime kavuşmasını sağlayacak. Geçtiğimiz günlerde ilk karne heyecanının yaşandığı Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, yılsonunda iki yeni kreşin daha temelinin atılacağı müjdesini vermişti.

YORUM ALANI