DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Damlar İlköğretim Okulu’nda Çifte Bayram

Son Güncelleme :

04 Mayıs 2018 - 10:18

/ kez okundu.
Damlar İlköğretim Okulu’nda Çifte Bayram

 

Her ne kadar dijital çağda yaşasak da bir kitaba dokunmak, onun kokusunu hissetmek, sevdiğimiz resmine dokunmak gibisi yok. Henüz yaşı küçük olan çocuklarımızın da bizler gibi bu duyguları hissederek büyümeleri en büyük hakları. Bu düşünceden yola çıkan Kocaeli Anneleri Derneği, uzun zamandır kütüphanesi olmayan Damlar İlköğretim Okulu’na, Okul Aile Birliği’nin de desteğiyle bir kütüphane kazandırdı.

OKUMA BAYRAMI’NDA AÇILDI

Okumayı yeni öğrenen çocuklarımızın Okuma Bayramı’nın olduğu gün açılan kütüphane için uzun süredir çalışmalar yürütülüyordu. Öncelikle alanın temizlenmesi, boya ve badana işleri yapıldı. Ardından duvar resimleriyle mekan çocukların sevebileceği hale getirildi. Kitaplıklar, masa grubu ve minderler alındı. Parke ve perdeler yenilendi. Son olarak Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya ve diğer dernek üyelerinin çocukların okuması için temin ettikleri kitaplar, kütüphaneye yerleştirdi.

OKUL MÜDÜRÜNDEN TEŞEKKÜR

Okuma Bayramı nedeniyle çocukların gösterisiyle başlayan açılışta bir konuşma yapan Okul Müdürü Cengiz Koç, oluşturulan kütüphanenin kendileri için çok anlamlı olduğunu söyledi.  Cengiz Koç sözlerine şöyle devam etti: “Çocuklarımıza verilen bu hediye için Kocaeli Anneleri Derneği’ne ve Okul Aile Birliği’ne ne kadar teşekkür etsek az. Kitap onlara verilebilecek en değerli hediye. Çok şanslıyız ki yaşadığımız şehirde böyle değerli STK’lar ve iyi kalpler var. Kendim ve öğrencilerim adına tekrar teşekkür ediyorum”.

YORUM ALANI