Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Deva Partisi Kocaeli’de Kapılarını Açtı

Deva Partisi Kocaeli’de Kapılarını Açtı
309 views
03 Ekim 2020 - 16:06

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nin yeni Kocaeli il binası düzenlenen toplantı ile kapılarını açtı.

Parti binasında yapılan lansmana Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Candan Karlıtekin, genel merkez yöneticisi Cem Avşar, il başkanı Adem Koç ve  11 ilçe başkanı katıldı.

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç yaptığı konuşmada, “Bize il başkanlığı görevi verildi. 41 kişilik yönetimimizi oluşturduk ve il binamızı faaliyete açtık. Bu süreçle birlikte 11 ilçemizi atadık. Yalnızca Gebze kaldı. Yakında bu ilçemizde de başkan ve yönetim kurulumuz belirlenmiş olacak. Sonrasında kongrelerimiz yapılacak” dedi.

 

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, “Yeni bir siyasi parti kurmak kolay değil ama daha önceden tecrübemiz var. Zorlukların neler olduğunu çok iyi biliyoruz. Benzer zorlukları başka formlarda yaşadık ancak demek ki Türkiye siyasetinde başka tarzlar gerekiyor” dedi.

RÜŞVET İSTİYORLAR

Bu ülkede dert bitmiyor. Vatandaş 1 milyon liralık yatırım yapacak ama 100 bin lira rüşvet istiyorlar. İşler böyle yürürken kamu yöneticileri camide aşır okurken ihalelerden bazı kesimler öşür alıyor. Bu şartlar altında çok sayıda insanımız başka ülkelere gidiyor. Yılda 250 bin beyin göçü yaşıyoruz. Bu korkunç bir kayıptır. Niye gidiyor bu insanlar? Yok bir twit atmış ya da birinin twitini beğenmiş. Bizim gruptan bizim cemaatten bizim vakıftan bizden değilsin diye sınavda başarılı olanlar mülakatta elenmiş. İşte biz bu gençleri kaybetmek istemiyoruz. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız.

Biz kamu çalışanlarından camide aşır okumasını değil ihalelerde öşür alınmasını engellemesini bekliyoruz. Yüzde 10 rüşvet alıyorlar. Biz insanlara bu ülkeden kaçmayın dedik. Mücadele etmekten başka çare yok. Kaçarak olmaz bu iş. Şikayet ederek de olmaz. Biz şikayet değil mücadele ediyoruz. Bu yanlışlar böyle düzelmez. Mücadele edebilmemiz için DEVA Partisi’ni kurduk. Bizim zenginliğimizin kaynağı yerin altı değil. Denizlerden ne kadar gaz bulursak bulalım gaz zengini bir ülke olamayız.

 

ÜRETEN ÜLKE DEĞİLİZ

Bizi çekemiyor diyorlar. Dış güçler bizi kıskanıyormuş, halbuki dış güçler hep var. Bizim için sorun iç güçler. Çünkü insanlar içeride adaletin, fırsat eşitliğinin olduğunu düşünmüyor. Bunu durdurmak üzere kurulan bir siyasi partiyiz. Bizim için ilk güç gençler ikincisi ise kadınlardır. İnsanımız bizim zenginliğimiz, tek birini bile feda edemeyiz. Siyasetin rolü buna zemin hazırlamaktır. Siyaset barış ve özgürlük üretecek ondan sonra da ekonomi zemini hazırlayacak. Bugün artık üretken bir yapımız yok. Yeni yatırımlar yapılmıyor. Yeni bir motivasyonla insanları harekete geçirecek bir teşkilatız. Artık her kesimin ne problemi varsa DEVA onun yanında olacak.

 

MECLİS ŞİMDİ HİÇ YOK

12 Eylül sonrasındaki parlamenter sistem dönemine doğan görünümlü şahin diyebiliriz. Gerçek bir parlamenter sistemde cumhurbaşkanı sembolik olur. Meclis geçen dönemde çok zayıftı ama şimdi hiç yok. Geçen sefer cumhurbaşkanı sistemde olması gerektiğinden daha güçlüydü. Kişiden kişiye değişiyordu. Ama o kadar güçlü olması gerekmiyordu.

DOĞRU DURUŞ SERGİLEMELİYİZ

Kötü ve haksız devlet uygulamaları nedeniyle yönetim içindeki gruplar ile terör ve silahla birbirinden beslenen ve birbirini besleyen sarmal bir yapı var. Haksız, hukuksuz devlet uygulamaları terör ve silahı besliyor. Terör ve silah da kötü ve haksız devlet uygulamalarını besliyor. Ülke olarak bizler tam olarak burada doğru duruş sergilemeliyiz. Bizim duruşumuz ise şudur; kötü devlet uygulamaları var diye teröre ve silaha karşı durmak, terör ve silah var diye kötü ve yanlış hukuksuz devlet uygulamalarına rıza göstermemek.

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr