Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Doğalgaz Desteği’nde Detaylar Belli Oldu

Doğalgaz Desteği’nde Detaylar Belli Oldu
138 views
13 Ocak 2022 - 17:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından açıkladığı ihtiyaç sahibi ailelere verilecek doğalgaz yardımının detayları netleşmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kömür yardımlarının, 2022 yılında doğal gaz faturası desteği olarak da verilebileceğini duyurmuştu. Doğalgaz yardımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, 2022 yılı içinde ödemelerine başlanması planladıklarını belirtti. Bakan Yanık, doğalgaz desteği başvuruları ve ödeme tarihine ilişkin detayları paylaştı.

BAKAN YANIK DOĞALGAZ YARDIMININ DETAYLARINI ANLATTI!

Doğalgaz desteği ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’tan açıklama yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2021’in son günlerinde doğalgaz desteği ile ilgili kararı duyurmuştu. Bakan Yanık, “İhtiyaç sahibi ailelerin bu ihtiyacının giderilmesinde hem çevreye katkısı hem de daha kolay ve erişilebilir bir ısınma aracı olması açısından kömür için verdiğimiz sosyal yardımı doğal gaz için de vereceğiz” demişti.

Sarıkamış Harekatı’nın 107. yılı dolayısıyla Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yapılan anma töreninde konuşan Bakan Yanık, “Biz çalışıyoruz, programımız hemen hemen şekillendi. Üzerinde biraz daha çalışmamız gerekiyor. İnşallah eğer mümkün olursa mart ayı gibi vatandaşlarımıza ödemelerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Isınma yardımı yaptığımız bir grup var. Her yerde kömür kullanımı olmayabiliyor. Doğal gaz altyapısının oluştuğu, yardım alması gereken vatandaşlarımız oluyor. Dolayısı ile hem çevre temizliği açısından hem de vatandaşlarımıza katkısı açısından doğalgaz desteğimize çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

DOĞALGAZ DESTEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Yanık daha önce yaptığı açıklamada, doğal gaz desteği ile ilgili bilgi vermişti. Bakan Yanık, “Doğalgaz yardımı için başvurular şubat ayında, ödemeler mart ayında yapılacak.” diye konuştu.

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bakan Yanık, uygulamaya geçtiğinde doğalgaz yardımının, diğer sosyal yardımlar gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve e-Devlet aracılığıyla yapılacağını bildirdi.

Sağlanan kömür yardımı kadar doğal gaz desteğinin de verileceğini kaydeden Bakan Yanık, normalde diğer sosyal yardım ödemelerinde PTT aracılığıyla veya kart dağıtarak yardımda bulunduklarını anımsatarak, bu hizmeti vatandaşlara ulaştıracaklarını söyledi.

 

 

KAYNAK:SABAH

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin