DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

Doğan, Ayağının Tozuyla Mahallelere Koştu

Son Güncelleme :

31 Mart 2018 - 10:36

/ kez okundu.
Doğan, Ayağının Tozuyla Mahallelere Koştu

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Fransa dönüşü ayağının tozuyla mahallere koştu.  Başkan Doğan, İzmit’e döner dönmez Hacıhızır Mahallesi’ndeki inceleme gezisine katıldı.

Cadde ve sokakları adım adım gezen Doğan’a İzmit Belediye Meclis üyesi Aykut Bozkurt, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir ve daire müdürleri eşlik etti. Mahalle muhtarı Hüseyin Kılıç da inceleme gezisi boyunca Başkan Doğan’ın yanından ayrılmayarak, bölgenin ihtiyaçları konusunda bilgi verdi.

MAHALLE BAKKALINDA ÇOCUKLUĞUNA DÖNDÜ

Kaldırımdan, korkuluğa her alanda tespitlerin yapıldığı incelemede onarım gerektiren alanlar ile ilgili de tespitler yapıldı. Esnaf ve vatandaşlarla da uzun süre sohbet eden Başkan Doğan, esnaflara da hayırlı ve bol kazançlar diledi. Mahalle bakkalına ziyaretinde çocukluğunu hatırlayan İzmit Belediye Başkanı Doğan ” mahalle bakkalları her zaman bizim kültürümüzün bir parçası olmuştur. Çocukluğunda bakkalda çalışan biri olarak söyleyebilirim ki, bakkallar sadece ihtiyaçlarımızı karşıladığımız yerler değil, aynı zamanda borç para aldığımızı, evimizin anahtarımız bıraktığımız sırdaşımızdır.

BAKKALIN YERİ HER ZAMAN AYRIDIR

Her ne kadar alışveriş merkezleri ve büyük marketlerin sayısı artmış olsa da mahalle bakkalının yeri ve önemi her zaman farklı kalmıştır. Biz de İzmit Belediyesi olarak, bu kültürün yok olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Bakkallar Odamızla bu konuda projeler üretmeye çalışıyoruz” dedi.İzmit Belediye Başkanı, Hacıhızır’daki incelemelerinin ardından Malta Mahallesi’ne geçti. Cuma namazını burada kılan Başkan Doğan, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

YORUM ALANI