Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Dr. Uğur Tolun Aranıyor; Vali Açıklama Yaptı

Dr. Uğur Tolun Aranıyor; Vali Açıklama Yaptı
127 views
18 Ocak 2021 - 0:14

Kocaeli Valisi Serdar Yavuz, 4 günden bu yana kayıp olan doktorun bulunması amacıyla devam eden arama kurtarma çalışmalarını yerinde inceledi.   Yavuz “Devletimizin tüm imkânlarını kullanarak arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Kendisine ulaşıncaya kadar arayacağız” dedi.

Kocaeli’nde özel bir hastanede Ortopedi ve Travmatoloji Doktoru olarak görev yapan, ancak Nisan ayında geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hala raporu devam eden Dr. Uğur Tolun(51) geçtiğimiz Çarşamba gününden bu yana kayıp. Yakınlarının, en son Kartepe’ye gittiğini ve bir daha dönmediğini söyleyerek yaptığı ihbarın ardından başlatılan arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Ancak ne Doktor Tolun’a nede aracına henüz ulaşılamadı.  En son Kartepe ilçesi Maşukiye bölgesinde görülen Tolun’u bulmak amacıyla devam eden çalışmaları yerinde incelemek üzere akşam saatlerinde bölgeye giden Kocaeli Valisi Seddar Yavuz,   çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra bazı açıklamalarda bulundu.

Kaybolan Doktor Tolun’un bulunması amacıyla başlatılan çalışmaların çok yönlü araştırıldığını ve titizlikle sürdürüldüğünün altını çizen Yavuz,”Arazi ve hava şartlarının tüm olumsuzluklarına rağmen çalışmalar devam ediyor. Kendisine en kısa sürede ulaşmayı diliyoruz.   Ayrıca yine kendisinin sağlık sorunları olduğunu da biliyoruz.  Arama çalışmalarında bugün 218 kişi görev yaptı. Ayrıca 70 araç ve 6 drone ile arama kurtarma köpekleri kullanıldı. Arazi ve yerleşim birimleri taranıyor. Ayrıca arama kurtarma ekiplerinin de can güvenliklerini dikkate alıyoruz.  Çalışmalara kendisine ulaşıncaya kadar devam edeceğiz. Bu konuda görgü veya bilgi sahibi olanlardan da duyarlı davranmalarını ve mutlaka yetkili makamlara bildirmelerini bekliyoruz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr