Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Dr. Uğur Tolun’u Arama Kurtarma Operasyonu

Dr. Uğur Tolun’u Arama Kurtarma Operasyonu
63 views
16 Ocak 2021 - 19:43

Kocaeli’nde özel bir hastanede görev yapan ve geçtiğimiz Nisan ayında geçirdiği beyin kanaması nedeniyle uzun süre tedavi gördükten sonra taburcu olduğu öğrenilen Dr. Uğur Tolun(51), raporu hala devam ederken, 3 gün önce ortalıktan kayboldu.

En son Çarşamba günü akşam saatlerinde görülen ve Kartepe’ye çıktığı öğrenilen Tolun’un evine geri dönmemesi ve telefonlarına ulaşılmaması üzerine,  yakınları durumdan şüphelenerek polise ihbarda bulundu. İhbar sonrası Tolun’u bulmak için AFAD ve AKUT ekipleri çalışma başlattı. Ancak ilk gün yapılan çalışmalarda, Tolun’a ulaşılamadı.  Cuma günü geniş katılım ile gerçekleştirilen arama çalışmalarına Jandarma ve Belediye ekipleri de dâhil oldu. Ancak kayıp doktordan bir ize ulaşılmadı.

169  KİŞİYLE ARANDI

Cumartesi  günü sabah saatlerinde başlayan aramalara ise  oldukça kalabalık bir grup katıldı. Akşam saatlerinde yapılan çalışmalar ile ilgili Kocaeli Valiliği yazılı bir açıklamada bulundu.  O açıklamada şu ifadeler kullanıldı. “Elde edilen bilgiler doğrultusunda kayıp vatandaşımızı Kocaeli AFAD, Sakarya AFAD, Kırklareli AFAD, Jandarma, JAK, Emniyet, Kocaeli İtfaiyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Zabıta, Kızılay, UMKE, AKUT, İHH, AFGD, Kross Motorcular, Türkiye İzcilik Federasyonu Kocaeli ve ANDA olmak üzere; 67 araç, 2 iş makinası, 5 Kross motor, 5 kar motoru, 5 ATV, 1 8X8 kirpi Kurtarma aracı, 5 Drone, 1 Bot ve 169 personelin katılımları ile Kartepe kuzuyaylası, Altınoluk Yaylası, Sultaniye, Pazaryeri, Suadiye Tabiat Parkı, Eski Yayla Meşruriye, Çilekli, Ercova İnönü yaylası, Sapanca göl kenarı serindağ  mevkii ve üst bölgesinde arama kurtarma çalışmaları sürdürülmektedir.

SONUÇ ALINCAYA KADAR SÜRECEK

Arama kurtarma çalışmalarına havadan destek vermek üzere talep edilen helikopterin,  hava muhalefeti dolayısıyla çalışmalara katılamadığının belirtildiği  Açıklamada” Aramalar Drone ve yer ekipleri ile devam etmektedir. Her ihtimali değerlendiren ekiplerimiz Sapanca Gölü ve çevresinde karada ve suda tarama yapmış, sonuç alınamamıştır.14.01.2021 tarihinden itibaren yapılan arama çalışmaları bugünde devam etmekte olup, arazi şartlarının güçlüğü, mevsim şartlarının zorluğuna rağmen Sayın Valimiz Seddar Yavuz’un gözetim ve denetiminde çalışmalar netice alınana kadar sürdürülecektir.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr