Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Efe Tur’dan Fark Yaratan Eğitim

Efe Tur’dan Fark Yaratan Eğitim
29 views
11 Şubat 2020 - 1:09

Temel ilkesi  “güvenli ve huzurlu yolculuk” olan Efe Tur, bugüne kadar uyguladığı çeşitli eğitim çalışmalarını hızlandırdı. Periyodik aralıklarla verdiği eğitimleri yılların getirdiği deneyimi, profesyonel kadrosu, kaliteli ve çağdaş hizmet anlayışı ile Efe Tur Eğitim Müdürlüğü çatısı altında birleştirdi.

Birimlere ve kişilere uygun programlar belirlenerek yöneticiler, birim sorumluları, kaptan, host, bilet satış görevlileri ve çağrı merkezi çalışanları gibi tüm personele belirli aralıklarla verilen eğitimler kapsamında önceki gün “Müşteri kimdir?” ve “Nefesin yaşamsal önemi” konuları işlendi. Efe Tur Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim RM Danışmanlık’tan Memiş Yılmam ve Rabia Yılmam tarafından verildi. Efe Tur Eğitim Müdürü Alp Gümüşay, verilen eğitimlerin sektöre kaynaklık eden ve fark yaratan eğitimler olduğunu söyledi.

 

NEFES TEKNİKLERİ

 

Eğitimin ilk oturumu Memiş Yılmam tarafından, “Müşteri ilişkileri ve memnuniyet yönetimi” ile başladı. Yılmam, “Çetin rekabet ortamında başarılı olabilmek ve güçlü kalabilmek, müşteri memnuniyetini maksimize ederek olası müşteri kayıplarını en aza indirebilmek, daha çok sadık müşteri yaratabilmek için inovatif çözümlerin farkına varmak gerekir” dedi. İkinci oturum ise Rabia Yılmam ile “Nasıl doğru nefes alınır?” ve “Doğru nefes almanın kaliteli yaşam ile ilgisi nedir?” sorusuyla başladı. Yılmam, “Doğru nefes burundan alınıp burundan verilir. Ağızdan alınan nefes filtrelenemediği için vücut, ısısını dengeleyemez. Bu da sağlıksız bir yaşama yol açar. Dilimizi hafifçe damağımıza koyarak burun alıp burundan verdiğimiz nefesin tüm vücutta dolaşma imkanı olur. Aldığımız nefesin yararlı olması da bazı koşullara bağlıdır. Örneğin, alınan nefes ne kadar uzun sürede boşaltılırsa, nefesten yararlanma şansımız da o kadar artar. Bu durumda; sadece doğru nefes almak değil onu kullanmakta aynı derecede önemlidir. Ayrıca doğru nefes alarak daha sakin ve soğukkanlı, günlük yaşadığınız sıkıntılar karşısında mantıklı ve yerinde karar alabilirsiniz. Doğru kararlar da başarıyı beraberinde getirir” dedi. Eğitim sırasında 2 kısa 1 uzun 21 kere nefes egzersizi uygulandı. Bu egzersizin özellikle stresli zamanlarda yapılmasının rahatlamak için çok etkili bir yöntem olduğu vurgulandı.

 

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR