DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Ekrem İmamoğlu’ndan Hürriyet’e; 2024’te buluşacağız

Son Güncelleme :

06 Temmuz 2022 - 15:03

/ kez okundu.
Ekrem İmamoğlu’ndan Hürriyet’e; 2024’te buluşacağız

İzmit Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kiptaş’ın depreme dayanıklı, doğa dostu ve yenilikçi yapısıyla hayata geçirdiği Kiptaş İzmit Çınar Evler sosyal konut projesinde, noter huzurunda çekilen kura  ile hak sahiplerinin daireleri belli oldu. Kura çekimine Ekrem İmamoğlu da katıldı.

143 KONUT VE 5 DÜKKAN BULUNUYOR

KİPTAŞ ve İzmit Belediyesi iş birliği ile planlanan 143 konutluk 4 bloktan oluşan projede; ortalama kat brüt alanları 87 m2 olan 37 adet 2 1 bahçe kullanımlı daire, 93 m2 olan 66 adet 2 1 daire, 124 m2 olan 40 adet 3 1 olmak üzere toplam 4 bloklu 143 konut ve 5 dükkan bulunuyor.

1 AĞUSTOS İTİBARİ İLE DAİRELER TESLİM EDİLİYOR

Kura çekimi töreninde konuşan Kiptaş Genel Müdürü Ali Kurt; 18 ay önce temelini attığımız Çınar Evler konut projemizi tamamladığımız için çok mutluyuz. Kiptaş’da yola çıkarken sektörde farkındalık yaratmayı kendimize hedef edindik. Amacımız sektörde belirleyici yol alarak rol model olmaktı. İzmit çınar evlerde bunlardan bir tanesiydi. Çınar Evler İstanbul Belediyesi, İzmit Belediyesi ve Kiptaş’ ın ortak iş birliği ile ortaya çıkmış bir eserdir. Ürettiğimiz tüm sosyal konut projelerimizde asgari ücretin altında ödeme planları oluşturduk. Alım gücünün bu kadar düştüğü bir dönemde ciddi çaba sarf ediyoruz. Kura çekiminden sonra 1 Ağustos itibari ile daireleri sizlere teslim etmeye başlıyoruz. Hep yanımızda olan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’ e çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

HEYECANLIYIZ VE MUTLUYUZ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; Bugün gerçekten heyecanlıyız ve mutluyuz. Göreve geldiğimizde bir ilçe belediyesiyiz demedik, hükümet gibi bir desteğimiz yok demedik. Ama bu kentte sosyal konutlar yapacağız dediğimizde çözüm aradık. Her şeye rağmen elimizden geldiği kadar çözüm üretmeye çalıştık. Bizim aslanlar gibi İstanbul Büyükşehir Belediyemiz var dedik. Hemen kapısını çaldık. Ekrem Başkanımız hiç ikiletmedi bizi. Sosyal konut anlayışını değiştiren bu projemizi gerçekleştirdik. Başkanımıza ve ekibine gerçekten İzmitliler adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; Zor zamanda bu işe giriştik. Zor zamanda iş başarmak topluma da özgüven getirir. Covid ve ekonomik kriz hepimizi sarstı. Sıkıntılı bir sürecin içerisindeyiz. Ekonomi durup dururken krize uğramaz. Enflasyon durup dururken ne yazık ki üç haneli sayılara çıkmaz. Ekonomik krizde en başarısız olan ülkelerden biriyiz maalesef. Çok yakında bunları geri döndüreceğiz. Dibe vurmuş ülkemizi önce düzlüğe çıkarmak için büyük bir mücadeleye girmek zorunda kalacağız.

HALKIMIZIN BU SIKINTILARI TERSİNE ÇEVİREBİLECEK GÜCÜ VAR

Ekonomi tabii ki de kendi kendine bozulmaz, enflasyon durduk yerde tek haneli rakamlardan 3 haneli rakamlara çıkmaz. Dünyanın içinde olduğu kriz ortamını bahane gösteren bütün temsilcilere bütün dünya içerisinde en başarısızı olan halkımızın en derinden fakirleştiği, maliyetlerin yükseldiği aradaki makasın en fazla büyüdüğü ülke olmayı başarabildik. Bunları geri döndürebilecek halkımızın birikimi var. Bunu hep birlikte başaracağız ama başarırken önce dibe vurmuş ülkemizi düze çıkarmak için büyük bir seferberlik yapacağız. Bu yüzden böyle bir projeyi vatandaşlarla buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İzmit’e geldiğimizde yaptığımız ilk görüşmelerin sonrasında eleştiriler aldık. Madem hizmet ediyorsunuz gelin bizimle yapın eleştirileri almıştık bizde davet istedik çağırın bizi gelelim üretelim hızlı bir şekilde teslim edelim dedik. O gün Kocaeli’nin 10 ilçesi göstermiş olsaydı Fatma Hanım’ın gösterdiği cesareti şu an Kocaeli’nin o ilçelerinde birçok insan ev sahibi olurdu.

2024’TE BULUŞACAĞIZ

Biz İstanbul’da bir vizyon belgesi ortaya koymanın gururunu yaşıyoruz. Vizyon belgesinin inovatif olduğunu da biliyoruz. Açıkladığımız belge bir başlangıç. Sürdürülebilir, geliştirilebilir, ortak akılla, şeffaflıkla, geliştirilebilir bir metodu ortaya koymanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu anlamda tabi ki Kocaeli İstanbul’un en yakın etki alanında. Beraber üretmek istiyoruz. Bu anlamda değerli belediye başkanımızın attığı güzel ayak izleri ile Kocaeli’de daha iyi dayanışma içerisinde olacağımız bir yönetim değişimi ile 2024’te buluşacağımızı diliyorum. Kocaeli’deki değişim ile Kocaeli halkının güzel işbirliklerine hazır olmasını diliyorum” dedi.

 

YORUM ALANI