Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Ekrem İmamoğlu’ndan İzmit’e Müjde!

Ekrem İmamoğlu’ndan İzmit’e Müjde!
667 views
27 Kasım 2020 - 16:56

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet arasında gelişen pek çok proje ortaklığının ilki olan konut projesi hayata geçiyor.

Başkan İmamoğlu ile Başkan Hürriyet, İBB iştiraki olan KİPTAŞ ile İzmit Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilecek olan depreme dayanıklı konut projesi için konutların yapılacağı İzmit Arızlı Akpınar bölgesinde bir araya gelerek, saha incelemesinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Depreme Dayanıklı Konut Projesi için dün İzmit Arızlı Akpınar bölgesine gelerek arazide incelemelerde bulundu. Buradaki incelemelerin ardından, İzmit Belediyesine gelerek meclis salonunda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, başkan yardımcıları, meclis üyeleri yer aldı.

FATMA BAŞKANLA ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise şu ifadelere yer verdi: “İstanbul şehri Türkiye’nin lokomotifidir. İstanbul yakın coğrafyasıyla çok sıkı diyalog halinde olmak zorundadır. Marmara Bölgesi’nin tümünü etkileyen kent İstanbul’dur. En sıkı ilişkimizin başında Kocaeli var. En hızlı iletişimi İzmit ilçesiyle ile kurduk. İzmit Kocaeli’nin can damarı. Çalışkan ve istekli bir belediye başkanı var. Burada kalmak istemiyoruz, burada her zaman projeler yapmayı düşünüyoruz. Fatma başkanımız ile çok daha güzel işler yapacağız. Bizim kapımızı çalan her belediye ile çalışmaya hazırız” dedi.

BUTİK BİR SOSYAL KONUT OLACAK

Buradaki incelemelerin ardından, iki belediye başkanı İzmit Belediyesine gelerek meclis salonunda proje hakkında bilgiler aktardı. İlk olarak konuşan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt,” Sosyal Konut projesi yapacağız. Bazı değişikliklere gidiyoruz. Butik bir sosyal konut projesi yapacağız. Butik diyoruz çünkü erişilebilir tasarım projeleriyle çalışacağız. Önümüzdeki ay içerisinde temel atma ve lansman projelerimizi paylaşacağız. Yakın zamanda tamamlama sürecine gireceğiz. 143 bağımsız birimden oluşan bir proje. Yeni dönemdeki en büyük anlayış şeffaf olmak. 10 binin üzerinde kişilerin katılımıyla projenin işleyişine başlayacağız. Bundan sonra yapılacak diğer sektör temsilcilerine örnek olmasını bekliyoruz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI