Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Emniyet Kocaeli’de Kuş Uçurtmadı

Emniyet Kocaeli’de Kuş Uçurtmadı
6 views
27 Ekim 2019 - 22:54
Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması’ yapıldı.
3 aşamalı olarak gerçekleştirilen uygulamaya, Kocaeli’nde 201 Ekipte 976 personel katıldı.Cumartesi günü saat 10.00 ile 13.00 arasında terör örgütüne müzahir şahısların yoğun olarak bulunabileceği yerler, kahvehaneler, metruk binalar ve park bahçeler kontrol edildi.  Saat 16:00 ile 19:00 arasında etkinlik yapılan meydanlar, alış veriş merkezleri, fuar ve kutlama alanları, kamu bina ( Valilik, okul, hastane vb.) çevreleri ile buralara açılan yollarda, toplu taşıma yapılan gar ve istasyon, iskele, liman, otogar ve terminal girişleri denetlendi. 20:00  ve 22:00 saatleri arasında  ise umuma açık yerlerde, eğlence mekânlarında ve metruk binalarda kontroller gerçekleştirildi.

Yapılan denetim ve kontrollerde toplam 9 bin 984 şahıs sorgulandı. Sorgulanan bu şahıslardan Dolandırıcılık, Kaçakçılık, Resmi Belgede Sahtecilik, Uyuşturucu Madde Kullanımı, vb suçlardan arandığı tespit edilen 18 şahıs yakalanırken, 2 yabancı uyruklu şahıs hakkında vize ihlali gerekçesi ile idari işlem yapıldı.1 şahsa Su Ürünleri Kanununa Muhalefet suçundan bin 380 lira idari para cezası uygulandı.

Uygulama kapsamında kontrol edilen 12 tekne, 251 park ve umuma açık iş yerlerinde ise İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı bulunmadığından 2 işyerine tutanak tutuldu. Trafik ve yol kontrollerinde ise kontrol edilen 357 araç sürücüsünden 17 araç sürücüsüne çeşitli kural ihlali ve eksikliklerden 8 bin 534 lira para cezası kesildi.  Ayrıca 2 araç trafikten men edildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR