Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

En Başarılı Belediye Başkanları Listesinde Zirvede

En Başarılı Belediye Başkanları Listesinde Zirvede
517 views
28 Temmuz 2020 - 20:13

Koronavirüs döneminde en başarılı belediye başkanlarının belirlendiği anketin sonuçları açıklandı. Buna göre, en başarılı büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ilk 10’da yer bulamadı.

Araştırmanın temmuz ayında, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine dayanarak 20 büyükşehirde ve İstanbul’un 39 ilçesinde gerçekleştirildiği belirtildi.

Büyükşehirlerde 1000’er İstanbul’da ise 600’er kişi ile yüz yüze anket ve telefonla (CATI) anket aracılığıyla gerçekleştirilen araştırmada, salgın döneminde belediyelerin hizmetlerinin başarı oranları yer alıyor.

SONAR’ın anketinden çıkan sonuçlara göre, koronavirüs salgını mücadelesinde en başarılı belediye başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan CHP’li Ekrem İmamoğlu olarak görüldü. İmamoğlu’nu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer takip etti.

Üçüncü sıraya Erzurum Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Sekmen, dördüncü sıraya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mansur Yavaş, beşinciliğe ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek yerleşti.

Anket sonuçlarına göre büyükşehirlerde ilk 10’da 5 CHP’li, 4 AK Partili, 1 MHP’li belediye başkanı bulunuyor.

İLK 10’DA TAHİR BÜYÜKAKIN YOK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, en başarılı belediye başkanları ilk 10 listesinde yer bulamadı. Büyükakın, AKP’li belediye başkanları arasında da 5. sırada yer aldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR