Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Flaş Erken Seçim Çağrısı

Flaş Erken Seçim Çağrısı
81 views
25 Kasım 2020 - 16:16

Millet İttifakı’nı oluşturan İYİ Parti ve CHP’nin liderleri Meral Akşener ile Kemal Kılıçdroğlu İYİ Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. İki lideri görüşmenin ardından düzenledikleri ortak basın toplantısında erken seçim çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada  “Sayın genel başkanı ve arkadaşları kongreden dolayı tebrik etmek için ziyaret ettik. İYİ Parti, parlamentonun en etkin partilerinden birisi. Ülkenin sorunlarıyla ilgili görüşlerini parlamentoda dile getiriyorlar. Ülke sorunlarıyla ilgili karşılıklı görüşlerimizi paylaştık.” dedi.

Meral Akşener ise, “Sayın Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının kongremizden sonra partimize ziyaretleri için teşekkür ediyorum.” dedi. Akşener, adalet ve ekonomideki sorunlarla ilgili görüştüklerini belirtti.

İki genel başkan daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlarken erken seçim çağrısı yaptı ve anayasa çalışması yapıldığına dair iddiaları yanıtladı.

AKŞENER: SEÇİM İSTİYORUZ

Seçimler konusunda Bahçeli çıkıp hadi seçim dendiği zaman bunu da sayın Erdoğan’ın göze alması mümkün görülmüyor, durum gerçekten kötü. Ben 20 Ocak 2020’den beri esnaf geziyorum. Esnaf aç, dükkanlar siftah yapmadan kapanıyor. Kredilerin geri ödeme zamanı. Bu yolun sonu görülüyor. Şimdi sayın Erdoğan’ın seçim isteme döneminde Bahçeli ve arkadaşlarını pışpışlama dönemi.

Biz seçim istiyoruz. Liyakat yok, şeffaflık yok. Tek kişinin iki dudağının arasında bir ülke. Hesap verebilirlik, adalet, hukukun üstünlüğü yok. Bizim konumumuzda ülkelerin binde 75 ile borçlandığı dünyada yüzde 7,5 ile para bulmak zorunda olan bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Bu iktidar sistematiğinin değişmesi için seçim istiyoruz. Ama bizim sayımız seçim için yetmiyor.

 

 

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI