Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Flaş Sözler; Abdullah Karacan’ı Öldürenler Karanlık Güçlerdir

Flaş Sözler; Abdullah Karacan’ı Öldürenler Karanlık Güçlerdir
74 views
13 Kasım 2020 - 13:59

13 Kasım 2018 tarihinde Adapazarı Goodyear fabrikasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Lastik-İş Sendikası Onursal Başkanı Merhum Abdullah Karacan, ölümünün 2’nci yıldönümünde İzmit Bağçeşme Mezarlığı’nda bulunan kabri başında düzenlenen törende dualarla anıldı. 

ABDULLAH KARACAN’I ÖLDÜRENLER KARANLIK GÜÇLER DİYORUZ

Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “Bir fabrikada bir sendika lideri öldürülüyor. Türkiye coğrafya olarak zordur. Türkiye’de sürekli olarak oyunlar oynanıyor. Türkiye’de bir sendika lideri öldürülüyorsa burada verilmek istenen mesaj  Türkiye güçsüz bir ülkedir imajdır. Bu yüzden Abdullah Karacan’ı öldürenler karanlık güçlerdir diyoruz.  Yerel mahkemenin verdiği karar ailenin, bizim vicdanını tatmin etmemiştir. O kararı asla kabul etmiyoruz. Abdullah Karacan’ı mezarı başında aldığımız sürece kabul etmeyeceğiz” dedi.

LASTİK-İŞ SENDİKASI İLKLERİ YAPAN SENDİKADIR

Anma töreninde konuşan konuşan Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “Abdullah Karacan’ı anlatmak için 1999 senesinden başlamak gerekiyor. 1999 senesinde sendikaya geldiğimizde genel merkezimiz kayyuma devrediliyordu. Genel Merkezi ve sendikamızı o günlerden şuan ki konumuna getirmek için yoğun bir çaba sarf etti, sağlığını kaybetti, hayatını kaybetti.  Abdullah Karacan Lastik-İş Sendikasına ne birçok şey kazandırırken, aynı zamanda işçi sınıfının da birçok kazanım elde etmesini sağladı.  Lastik-İş Sendikası ilkleri yapan bir sendikadır. Abdullah Karacan ‘Lastik-İş Sendikasını  geleceğin sendikası yapacağız’ diyerek bizlerde yol göstermiştir” dedi.

KARANLIK GÜÇLER VURGUSU

Sözlerini sürdüren Sarı, “Abdullah Karacan esnek çalışmayı toplu sözleşmelerine koymamıştır. Aynı zamanda Türkiye’de ilk defa özle sağlık sigortası olmak üzere, bireysel emeklilik sistemini getiren sendika başkanıdır. Bunlardan da önemlisi Türkiye’de ilk defa taşeron işçiliği bitiren sendika başkanıdır. Abdullah Karacan neden öldürüldü diye baktığımız zaman fabrikada kısır bir konudan çıkan tartışmadan değil , ilk günden beri ifade ettiğimiz  gibi organize bir şekilde karanlık güçler karşımıza çıkmaktadır” dedi.

2021 YILI  ZOR GEÇECEK

Buradan söylüyorum katilin avukatları biz bedava katili savunuyoruz dediler. Buda bir suçtur. Eğer katilin avukatların masraflarını kimlerin ödediğini de buradan soruyorum . Abdullah Karacan’ı kaybettikten sonra insan hayatının bu kadar ucuz olmadığının anlaşılması lazım. Abdullah Karacan Lastik İş Sendikasını sosyal sendikacılıkla çok doğru yatırımlar yaparak kazandırdığı hakları bizler de korumaya güçlendirmeye devam edeceğiz. 2021 yılı 2020 yılına göre daha kötü geçecek. Ama biz Abdullah Karacan’dan aldığımız bilinçle haklarımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Bugün gösterdiğiniz vefanızı bırakmayın. Abdullah Karacan’ın dün elinden tuttuğu insanların bugün nasıl bir halde olduğunu unutmayın. Hainler hainliklerine devam edecektir. Ama Lastik- İş sendikası emin ellerdedir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI