DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Gebze’nin il olması için Komisyon kurulması önerisine Başkan Bıyık’tan ret

Son Güncelleme :

03 Ağustos 2023 - 16:38

/ kez okundu.
Gebze’nin il olması için Komisyon kurulması önerisine Başkan Bıyık’tan ret

Darıca Belediyesi Ağustos Ayı olağan meclis toplantısında Darıca Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Özkan Sarıtoprak, Gebze’nin il olması ile ilgili bir komisyon kurulmasını talep ederek öneride bulundu. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, öneriyi gündeme almanın gerek olmadığını söyleyerek oylama da yapmadı.

Darıca Belediyesi Ağustos Ayı olağan meclis toplantısında Darıca Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Özkan Sarıtoprak, Gebze’nin il olması ile ilgili bir komisyon kurulmasını talep ederek öneride bulundu. Sarıtoprak’ın önerisinde şu ifadeler yer aldı: “Batı yakasında bulunan; Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerimizin yaklaşık nüfusu 1 milyon olan ve aynı zamanda sanayin başkenti olan bölgemizdeki, Gebze ilçemizin il olması için Darıca Belediyesi meclis öncülüğünde ilçemizde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları, tüm siyasi partiler ile birlikte kamuoyu oluşturulması için komisyon kurularak çalışmasını istiyoruz. Belediye meclisimiz tarafından gündeme alınıp, oylanmasını talep ediyoruz.”

ÖNERİYİ GÜNDEME ALMADI
Sarıtoprak’ın önerisi hakkında konuşan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Gebze’nin il olması meselesinin herhalde Darıca Belediye meclisinde alınması gereken bir karar olmadığı için gündeme alınmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Bu parlamentoda, büyük millet meclisinde alınması gereken bir karar. Gebze’nin il olmasının herhangi bir mahsuru yok. Ama sanal bir gündem oluşturmanın da bizim meclisimize herhangi bir fayda kazandıracağı kanaatinde değilim. Oylamaya gerek yok” dedi. Bıyık, öneriyi gündeme almadı. Başkan Bıyık, Sarıtoprak’ın önerisini gündeme almamasının ardından Darıca Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Özkan Sarıtoprak ve diğer meclis üyeleri de meclis salonunu terk etti.

YORUM ALANI