DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Geleceğin yüzücüleri sertifikalarını Fatma ablalarından aldı

Son Güncelleme :

05 Ağustos 2022 - 15:55

/ kez okundu.
Geleceğin yüzücüleri sertifikalarını Fatma ablalarından aldı
İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesinin sertifika töreni bugün İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleşti. 7-14 yaş arasındaki çocuklar uzman antrenörler eşliğinde aldıkları eğitimleri gösteri yarışı ile taçlandırdılar. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, çocuklara sertifikalarını teslim ederek törenin ardından gün boyunca aquparkta gönüllerince eğlenebileceklerini ifade etti. 
HÜRRİYET, “AYDINLIK GELECEĞİMİZ”
Sertifika töreni öncesi konuşan Başkan Hürriyet, “Çocukların sporda daha aktif olması, kötü alışkanlıklardan uzak durması, daha fazla sporcu yetiştirilmesi bizim için çok önemli. İşte bu görüntüyü güzel ve değerli yapan ailelerin de çocuklarını desteklemesi. Yüzme Bilmeyen Kalmasın ve Engelsiz Kulaçlar projelerimiz vesilesiyle bu kadar güzel, aydınlık geleceğimizi bir arada görmek çok kıymetli. Bu anlamda tüm çocuklarımızı ve değerli ailelerini burada görmekten mutluluk duyuyoruz.
“EN ÇOK BİZ GURUR DUYACAĞIZ”
Bugün burada; İzmit Belediyesi olarak Yüzme Bilmeyen Kalmasın projemiz kapsamında yüzme öğrenen çocuklarımıza sertifikalarını vereceğiz. Ve bu sertifika vereceğimiz çocuklarımız belki de yüzme takımlarına katılacak, belki İzmit Belediyespor’umuzun lisanslı sporcuları olacak. Yüzme yarışlarında ciddi başarılara imza atacak. Bu olduğunda da, emin olun ailelerden sonra en çok biz gurur duyacağız.
“TEMMUZ’DA 500 EVLADIMIZA YÜZME EĞİTİMİ VERDİK”
Anne ve babalardan bir ricada bulunmak istiyorum. Lütfen çocuklarınızı sporda, sanatta, kültürde ve her alanda sonsuz destekleyin. Siz destek verin, bizler de sizin bu desteğin üzerine katalım ve İzmit’ten başarılı sporcular, sanatçılar, bilim insanları çıksın. Sizler destek verin ki çocuklarımız güzel işlere imza atsınlar, kentimizi gururla temsil etsinler.  İzmit Belediyesi olarak; bu yüzme havuzumuzda Temmuz ayında 500 evladımıza yüzme eğitimi verdik ve Ağustos aylında da yine 550 evladımıza yüzme eğitimi vermeye devam edeceğiz.
“İZMİT BELEDİYESPOR YÜZME TAKIMINA SEÇİLİYORLAR”
Eğitimlerimiz 10 antrenör ve 1 cankurtaran nezaretinde uzman arkadaşlarımız tarafından veriliyor.  Ayrıca 12 ay boyunca yürüttüğümüz Engelsiz Kulaçlar projemizde de 308 özel gereksinimli evladımıza, Sporda Engel Yok diyerek yüzme eğitimleri vermeye devam ediyoruz.  Eğitime katılan tüm çocuklarımıza yüzmenin temel eğitimini veriyoruz, bir ayın sonunda temel eğitimi geçen çocuklarımız, İzmit Belediyespor Yüzme Takımımıza seçiliyor.
“AQUAPARTA GÜN BOYUNCA EĞLENECEKLER”
Geçtiğimiz dönem Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesinde seçilen öğrenciler İzmit Belediyespor Yüzme takımı bünyesine katıldı ve 12 ay boyunca yüzme eğitimi aldı. Bu evlatlarımız İzmit Belediyespor lisanslı sporcuları oldu. Çocuklarımız törenin ardından aquparkta gün boyunca diledikleri gibi eğlenecekler. Bu anlamda bugün burada evlatlarımızın sertifika törenine katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

YORUM ALANI