DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Gözler Orada; Kocaeli’de Tam Kapanma….

Son Güncelleme :

29 Mart 2021 - 15:31

/ kez okundu.
Gözler Orada; Kocaeli’de Tam Kapanma….

Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasakları ile ilgili gelişme yaşanıyor. Vaka sayıları her geçen gün artıyor. Risk haritası değişti. Kırmızıya dönen il sayısı 38’e çıktı. İstanbul, Ankara, İzmir gibi iller alarm veriyor. Ramazan ayının yaklaşması ile ilgili yeni tedbirler gündemde. Kabine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Kabinenin ana gündemini ise koronavirüs vaka sayılarındaki hızlı yükselişin ardından alınacak yeni önlemler, sokağa çıkma yasağı konusundaki durum, risk haritası ve renk tabloları oluşturacak… Teravih namazları ile ilgili karar bekleniyor.

Restoran, kafe ve benzeri işetmelerin yeniden kapatılması gündemde. Ayrıca hafta sonları yeniden sokağa çıkma kısıtlamalarının geldiğini görebiliriz. Yine toplu iftarlara izin verilmemesi masada olacak. Duruma göre camiler ve teravih namazları, 65 yaş üstünün toplu taşıma araçlarını kullanması gibi konularda iller kararlar alabilecek.

Özellikle İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Kocaeli gibi büyükşehirlerde Ramazan ayı boyunca tam kapanmaya geçilmesi masada olacak. Yine yaklaşık 1 aylık süreçte yani Ramazan ayı boyunca alınan kısıtlama kararlarıyla birlikte koronavirüs salgınının kontrol altına alınması olabildiğince hafifletilmesi hedefleniyor.

 

 

KAYNAK:VATAN

YORUM ALANI