Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Gültepeliler Platformundan Bir İlk Daha

Gültepeliler Platformundan Bir İlk Daha
15 views
17 Eylül 2019 - 21:08
Sivil toplum örgütleri içinde projeleri ve yaptıkları etkinliklerle öncü olmayı başaran Gültepeliler Platformu öncülüğünde yapılan istişarelerde Mahalle Meclisi kuruldu. 
Sosyal medya hesaplarından mahalle sakinlerine yaptıkları davet neticesinde, Platform merkezinde toplantı icra edildi.
Toplantı Tük Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Gültepe İlkokulu Müdürü Aşkın ve yardımcısı Hakan hocamız, Okul Aile Birliği Başanı, Cami Derneği Başkan vekili İlhami Çolak, Güneydoğu Gazimiz Necmi Harman Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Mutlu, Mahallenin akil insnaları, kadın erkek yaşlı ve gençlerin katılımı ile gerçekleşti.
Gültepeliler Platformundan Bir İlk daha
Gültepeliler Platform Başkanı Taner Sinan Çakırer, Başkan Vekilimiz İzzet Sezgin, Başkan Yardımcımız Hakan Çolak ve Genel Sekreterimiz Fırat Taştekin’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Genel bilgilendirme yapıldı.
Platform Başkanı Taner Sinan Çakırer” Kocaeli de birçok konuda ve etkinlikte öncü haline gelmiş bir Stk olarak, demokrasinin nimetlerinden faydalanarak, istişare ve sorunların tespitini el birliği ile çözüme kavuşlturulacak bir yapıyı hazırladık. Bu yapının adı da Mahalle Meclisi olacaktır. Bu yapı Mahallemiz sorunlarını daha kapsamlı ele alacak, sorunları tespit edecek ve resmi bir organ olan Platformumuza iletecek. Resmi yazışmaları ve takibini yine derneğimiz yapacak” dedi.Ardından Mahalle Meclisi Kurulumu ve izlenecek yol haritası değerlendirildi.
Recep Yıldız Mahalle Meclisi Başkanı Seçildi
Yapılan istişare neticesinde yeni meclis kurulana kadar, oylama sonucunda Mahalle Meclisi Başkanlığına Mahallemiz Akil İnsanlarından Recep Yıldız getirildi. Adından söz alan Yıldız ” Mahallerimiz için ne gerekiyorsa biz de varız. O ağır taşın altına elimizi sokmaktan çekinmeyiz. Bu göreve bizlere layık gören mahalle halkımıza ve Gültepeliler Platformuna teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Önümüzdeki günlerde Gültepeliler Platformunda yapılacak istişareler ve değerlendirmelere devam edileceği ve yeni meclis kurulunun icrasının belirleneceği bilgisi ardından  fotoğraf çekildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI