Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Halıdereliler Haykırıyor; Suçumuz Halıdere’de Yaşamak mı?

Halıdereliler Haykırıyor; Suçumuz Halıdere’de Yaşamak mı?
52 views
17 Eylül 2019 - 10:51

Gölcük’te ihmal edilen bölge Halıdere. Halıdere’de yaşayan insanlar suçumuz Halıdere’de yaşamak mı diyor. 

Halıdere’de yaşayan bir vatandaş, bölgedeki sıkıntıyı dile getirerek, ‘Bu adaletsizlik neden? Suçumuz Halıdere’de yaşamak mı? Dedi.

Halıdere’li vatandaşın tepkisini dile getirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

BU ADALETSİZLİK NEDEN ? SUÇUMUZ HALIDERE’DE YAŞAMAK MI? Aylardır Yıllardır haykırıyoruz sadece canımız yanmasın diye. Her zaman dedik ki canımız yanmasın. Bizlere güvenliğimizi verin. Kasis istedik ikinci elini laik gördünüz ‘“Ama Bu olmaz dedik” -Bekleyin ihale bitsin yerine asfalt yapıcaz bu geçici dediniz.. Sustuk Tamam Dedik.. Aynı Hafta Gölcüğün Ücra Köylerinde asfalt çalışmalarına şahit olduk. Yine sustuk tamam dedik. Siz Köylerinize 1200 m asfalt isterken biz sadece çocuklarımız zarar görmesin diye 3-5 el arabası asfalt istedik. Onu bile çok gördünüz. Biz aylardır Kasis Kasis yazarken yüzümüz kızarır oldu. Oysaki Sadece Basit bir kasis. Çocuklarımız dikkat etsin annelerin içi rahat etsin üst geçite bir tel istedik. Söz verdiniz tamam dediniz. Kontrol Ettiniz Doğru dediniz. Ama yine doğrularınızda kaldı. Sizin doğrularınızda Kaldı Ama HALIDEREMİZ YİNE BİR GARİP KALDI.  Alt geçitten geçemiyor. Bebek arabasıyla markete giden Ayşe abla. Engelli Ahmet amca inemiyor tekerlekli sandalye ile o dik Rampadan dedik. Işıklarda Kurallara uymayan arabalar yüzünden ölüm tehlikesi geçiriyor dedik. İNSAN HAYATI BİR ANNE İLE ÇOCUĞUN HAYATI SİZİN İKİ DUDAĞINIZIN ARASINDA OYSAKİ SADECE Biliyoruz Sizin gündeminizi meşgul ediyor Halıdereliler. ŞİMDİ SADECE SORULARIMIZA CEVAP İSTİYORUZ. SUÇUMUZ HALIDERE’DE YAŞAMAK MI Bizler sadece güvenliğimizi istedik.

HALIDERELİLER ÇÖZÜM İSTİYOR

Halıdereliler üvey evlat muamelesi görmek istemiyor. Yetkililerin Halıdere’de yaşanan sıkıntılara el atması isteniyor. Halıdere’den gelen sese kulak vermeleri ve sorunun çözülmesi yönünde el atması gerekiyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI