Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Halit Çokan’dan 300 Bin TL.lik Tazminat Davası

Halit Çokan’dan 300 Bin TL.lik Tazminat Davası
35 views
11 Kasım 2019 - 20:13

Kocaeli siyasetinin önemli isimlerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı olarak ön plana çıkan Av.Halit Çokan sosyal medyadaki eleştirileri nedeni ile Selam Tv sahibi Abdullah KAYA’ya 300 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

EŞİ DE DAVACI

Av.Halit ÇOKAN, eşi hakkında SGK tarafından yapılan suç duyurusu ile açılan ve Kocaeli 1.Ağır Ceza Mahkemesinde süren sahte reçete davasında eşinin avukatı olarak davaya girdiğini, aynı zamanda SGK’ya ilginç bir şekilde avukat olarak alındığını iddia etmişti.

300 Bin Lira Talep Ettiler.

AK Partili bazı siyasilere yoğun muhalefeti ile bilinen Selam Tv sahibi ve Kocaeli İlme Hizmet Vakfı yetkilisi Abdullah KAYA tarafından sosyal medyada yapılan eleştiri niteliğinde paylaşımlar Halit ÇOKAN ve eczacı eşi tarafından manevi zararın gerekçesi olarak gösterildi. Saygın bir kişi olduklarını dilekçelerinde ifade eden Halit ÇOKAN ve Eczacı eşi Sinem ÇOKAN yapılan eleştiriler nedeniyle kişilik haklarına zarar geldiğini ileri sürerek KAYA’dan 300 bin TL tazminat talep ettiler.

ETİK DEĞİL TARTIŞMASI

Kocaeli 1.Ağir ceza mahkemesinde eczacı Sinem ÇOKAN hakkında görülen davada sahibi olduğu eczanede sahte reçete düzenlemekten yargılama yapılırken dava 10 yıl sürmüş ve zaman aşımı nedeniyle düşmüş idi. Yargıtay zaman aşımı dolmadığı gerekçesiyle kararı bozmuş ve yargılama için dosyayı iade etmişti. Bu esnada sanık eşinin Avukatı olarak davayı takip eden Avukat Halit Çokan’ın davanın müştekisi konumunda olan SGK’ya avukat olarak alınması konusu çokça eleştirilmiş, Abdullah Kaya’nın da sosyal medyada yoğun eleştirilerine neden olmuş, etik tartışması başlamış idi.

KAYA, YAZILARIMDA ASLA İHLAL YOK

Açılan dava hakkında görüşlerine başvurduğumuz Abdullah KAYA, yazılarımda kesinlikle kimsenin kişilik haklarını ihlal eden veya gerçek olmayan bir içerik yok, açılan dava her türlü muhalefetten rahatsız olmanın, hazımsızlığın bir göstergesi. Dava kamuoyunu baskı altına almaya dönük, yıldırma amaçlı bir davadır, şeklinde açıklama yaptı.

PİYASALARDA SON DURUM
  • DOLAR
    -
    -
    -
  • EURO
    -
    -
    -
  • ALTIN
    -
    -
    -
  • BIST 100
    -
    -
    -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR