Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Hastanede Saldırı; Başhekimin Burnu Kırıldı

Hastanede Saldırı; Başhekimin Burnu Kırıldı
549 views
18 Ağustos 2020 - 15:04

Koronavirüs salgını ile birlikte her gün kamuoyunda alkışlar ile moral verilen sağlıkçılar, pandemi her ne kadar normal gündeme dönse de, hala bizler için var gücü ile çalışıyor. İş yerleri, sokaklar ve evlerde olduğu gibi, hastalığın yayılmaması amacıyla hastanede de üst düzey tedbirler alınıyor. İşte alınan bu tedbirlere uymayan ve görevliler tarafından uyarılan hasta yakınları, Körfez İlçesinde bulunan Özel Körfez Marmara Hastanesinde adeta terör estirdi. 

BAŞHEKİMİN BURNU KIRILDI

Hastaneye yakınını getiren ve pandemi nedeniyle dışarıda beklemesi söylenen hasta yakını, önce güvenlik görevlisi ile tartıştı.  Ardından olay yerinden uzaklaşıp kalabalık bir gurup ile hastaneye geldi. Ellerinde sopalar ile hastaneye gelen şahıslar, önce güvenlik görevlisinin kolunu kırdı. Ardından Başhekim Dr. Ufuk Şener’in burnunu kırdı. Olay daha sonra  adli mercilere yansıyarak soruşturma başlatıldı.

Olayın meydana geldiği hastanede sabah saatlerinde bütün çalışanlar hastane önüne çıkarak, yaşanılan olayı kınadı. Ayrıca yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı, ” COVİT-19 pandemisi ile tüm dünya ile beraber ülkemizde sağlık bakanlığımız öncülüğünde tüm sağlık çalışanları ile beraber mücadele etmekteyiz. Bilim kurulu ve sağlık bakanlığımızın önerdiği tüm önlemler hastanemizde uygulanmaktadır. 17 Ağustos Pazartesi günü saat 09:45 sularında hastanemize başvuran hastamızın yakınlarının dışarıda kalması hem hastamız hem de diğer hastalarımız için uygun olacağı belirtilmesine rağmen, kurallara uymayarak, hastane içerisine girilmiştir. Bunun üzerine güvenlik görevlimiz ile bir tartışma yaşanmış,  tartışan şahıs, hastanede eşinin tedavisi bittikten sonra hasta yakını 11:45 sularında yanına 4-5 kişi toplayarak, hastanemize zorla girip güvenlik görevlisi Ali Terzioğlu’nun metal sopalar ile vurarak omzunun çıkmasına neden olmuştur.  Beyaz Kod verilmesi ile olaya müdahale edilmiş ve saldırganlar dışarı çıkartılmıştı. Ancak bu kişiler daha sonra yanına başka insanları da alarak hastaneye saldırıp, hakaretlerde bulunmuştur. Bu esnada Başhekim Op. Dr. Ufuk Şenel’i darp ederek burnunu kırmışlardır. Olayla ilgili adli soruşturma devam etmektedir.  Ülkemizin COVİD-19 mücadelesinden geçtiği bu dönemde tüm sağlık çalışanlarımıza halkımın yardım etmesi beklenirken, olan şiddet olayları telafisi olmayan yaralar açmaktadır. Ülkemizin bu süreçte tüm kurumları şike birlik ve beraberlik içinde davranması ve sağlık çalışanlarını desteklemesini beklemekteyiz. bu süreçte bizi yalnız bırakmamanınızı talep etmekteyiz”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI