Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Her Yerde Satılıyor; Bunu Sakın Kullanmayın!

Her Yerde Satılıyor; Bunu Sakın Kullanmayın!
147 views
21 Şubat 2021 - 14:49

Salgın döneminde bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen, takviye gıda ve vitaminlere bel bağladı. Takviye edici gıdalar ,vitaminler ve mineraller açısından ülkemiz adeta bir çöplüğe döndüğünü belirten uzmanlar, marketlerde, internette ve hatta tekel bayilerinde bile satılan takviye edici gıdalar konusunda uyarıyor.

Hürriyet gazetesinden Meltem Özgenç’in haberine göre, pandemi döneminde vatandaşların bağışıklık sisteminin güçlendirmek için gıda takviyeleri ile vitaminlere olan talebi arttı. Ancak, “Vitamin ve takviye edici gıdalara herkesin ihtiyacı var mı?” sorusu gündemde. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Nurten Saydan, “Takviye edici gıdalar, vitaminler, mineraller açısından ülkemiz maalesef adeta bir çöplüğe dönüşmüş durumda. Her vücudun ihtiyacı farklıdır” dedi.

Saydan, Hürriyet’e şunları söyledi:

ULUORTA SATILIYOR

“Tarım Bakanlığı’nca ruhsatlandırılan ve reklamı yapılarak internet üzerinden ve marketlerde kontrolsüzce satışına izin verilen bu ürünlerin bilinçsiz kullanımı büyük riskleri barındırıyor. Geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanlığı zincir marketlerde cep telefonu, elektronik eşya, mobilya ve tütün ürünlerinin satışının yasaklanacağını açıkladığı halde, gıda takviyelerinin satışı devam ediyor. Marketlerde, internette ve hatta tekel bayilerinde bile hangi koşullar altında muhafaza edildiği belli olmayan, bilinçsiz bir şekilde satışı yapılan gıda takviyeleri ve vitaminler, eczacı danışmanlığında satılmalı, her yerde satılmamalı.

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr