Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Hizmet-İş, Yine Başkan Hürriyet’i Hedef Aldı

Hizmet-İş, Yine Başkan Hürriyet’i Hedef Aldı
11 views
20 Kasım 2019 - 17:20

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris ERSOY yaptığı açıklamada; 31 Mart yerel seçimlerinden önce İzmit belediye şirketi Bekaş A.Ş’de çalışan 1200 işçiye mesaj çekerek seçildiği taktirde zam sözü veren İzmit Belediye başkanı sayın Fatma Kaplan HÜRRİYET’e sözünüzü ne zaman tutacaksınız diye sordu.

Ersoy; “Taşeron firmalarda çalışırken, 2018 nisan ayında 696 KHK ile belediye şirketlerine geçen ve 2019 yılı için  yüzde 4+4 zam verilen işçilere 2019 enflasyon yüzde 20 çıkmasından dolayı mağduriyet yaşayan şirket işçilerinin mağduriyeti gidermek için 31 Mart seçimlerinden önce yaptığımız girişimler sonucunda başta Kocaeli büyükşehir belediyesi ve bir çok ilçe belediye başkan adayı işçilere sosyal medya ve basın yoluyla zam sözü vermişlerdi, o gün İzmit belediye Başkan adayı olan sn HÜRRİYET’de bu kervana katılmış ve 1200 işçiye şu mesajı çekmiştir.

Ayrıca sayın HÜRRİYET bir tv programında, AK Parti’li belediye Başkan adayın seçilmesi halinde işçilere 630-TL vereceğim sözüne karşılık, ben seçildiğim taktirde çalışanlara 800-TL zam vereceğim demiştir. İzmit belediyesi çalışanları da sn başkanın verdiği bu söze güvenerek bir çoğu  kendisine oy vermişlerdir. Ancak seçim üzerinden 8 ay geçmesine rağmen hala verdiği sözü tutmamıştır. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Örgütlü olduğumuz belediyelerde seçilen başkanların tamamı verdikleri zam sözünü tutmuş, sadece İzmit belediyesi işçilere verdiği sözü yerine getirmemiştir.

İŞÇİLERİN MESAİ ÜCRETLERİ ÖDENMİYOR.

İşyerlerine  ziyaret ettiği işçiler kendisine, zam sözünü hatırlattığında, belediyede para yok diyerek cevap veren sayın HÜRRİYET’e buradan soruyorum, işçilere para yok diyorken, kamuoyuna israfı kestik  şu kadar tasarruf yaptık söyleminde bulunuyorsunuz, ancak bütçesi İzmit belediyesinden çok daha düşük olan ilçe belediyeler işçilere verdiği sözü tutarken,  bırakın 630-TL  zam sözünü, işçilerin yapmış olduğu fazla mesai ücretlerini dahi kaç aydır  neden ödemiyorsunuz. Sn Fatma Kaplan HÜRRİYET, gece gündüz belediyenin en zor işlerinde çalışan, enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında ezilen işçiler sizden kendilerine verdiğiniz sözü tutmanızı bekliyor. Temizlik işlerinde çalışan ve kaç aydır fazla mesai ücretlerini alamayan işçiler, ücretlerinin Ödenmesini bekliyor.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR