Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Hizmet-İş’ten Toplu İş Sözleşme Açıklaması

Hizmet-İş’ten Toplu İş Sözleşme Açıklaması
262 views
09 Ekim 2020 - 16:40

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanlığının örgütlü olduğu başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Belde A.Ş, Gebze, Darıca, Cayırova, Derince, Başiskele, Gölcük, Kandıra belediyesi şirketlerinde toplam on bin işçiyi ilgilendiren sözleşme görüşmelerinin devam ettiği, Şube başkanı İdris Ersoy’un işyeri ziyaretleri yaparak işçileri bilgilendirdiği,  ifade edildi.    

 

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanlığından  yapılan  açıklamada, örgütlü olduğumuz tüm belediye şirketlerinde sözleşme görüşmelerinin bir çoğunda   ikinci tur bittiği, önümüzdeki hafta üçüncü tur görüşmelerinin başlanacağı, Kocaeli’de tüm belediye emekçilerinin dört gözle beklediği sözleşme görüşmelerinin  en kısa zamanda üyelerimizin beklentilerini karşılayacak şekilde bitirilmesi için görüşmelerin sürdüğü ifade edildi.

İşyeri ziyaretlerinde Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ersoy ve yönetimini  büyük bir heyecan ile karşılayan belediye emekçileri, yıllardır taşeron şirketlerde esnek, kuralsız ve zor şartlarda asgari ücretle Kocaeli halkına en iyi hizmeti vermek için özveri ile çalıştıkları, yeni dönemde sendikal örgütlenme ve kanuni sözleşme ile bizlerde artık belediyemizin asli çalışanı, kamu işçisi hüviyetine kavuşmayı arzu ettiklerini ifade ederek, sözleşmeden beklentilerini dile getirmişlerdir. Ziyaret esnasında üyelerimize seslenen şube başkanımız Ersoy; Toplu iş sözleşmesi yetkilerimiz  gelmeden önce işyerlerimizi yani sizleri ziyaret ederek talepleriniz  doğrultusunda taslağımızı hazırladık. İşveren ve işveren sendikasına   taslağımızı sunduk, görüşmelerimize başladık, bazı belediyelerimizde ikinci toplantılarımızı yaptık. Sözleşmelerimizin idari maddeler üzerinde görüşmelerimiz devam ediyor, önümüzdeki günlerde işveren Sendikası ve işverenler tarafından ücret teklifleri bizlere sunulacak. İnşallah işverenlerimiz, bizlerin geçmiş asgari ücret kayıplarımız, yaşadığımız hayat pahalılığı, her geçen gün eriyen maaşlarımız ve çarşı, pazarda karşı karşıya kaldığımız enflasyonu baz alarak yüzlerimizi güldürecek ücret tekliflerinde bulunur. Biz sizlerle beraber hakkımızı alana kadar, emek ve alın teri mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.” Dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr