DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Hürriyet, Çokyaşar ve Roman Dostlar

Son Güncelleme :

03 Şubat 2019 - 2:40

/ kez okundu.
Hürriyet, Çokyaşar ve Roman Dostlar

İzmit’te 31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, sosyal medyada yapılan bir paylaşım gündeme oturdu. Paylaşımda hiç kimse için kullanılmasını tasvip edemeyeceğimiz ifadeler Roman vatandaşlar hedef alınarak kullanılmış.

Şimdi konuyu dikkatlice irdeleyelim. CHP İzmit Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’le ilgili olarak bir anda ‘Hürriyet’in Romanlarla Arası Açılmış’ başlıklı haberlere tanık olduk. Bu haberlerle  bir sosyal medya hesabından yapılan paylaşım birleştirilmiş ve ortaya ‘Romanlara Terbiyesizlik’  başlığıyla hedef tahtasına Hürriyet konmuş. Hemen akabinde Roman Konfederasyon Genel Başkanı sevgili dost Ahmet Çokyaşar, doğal olarak Roman vatandaşlar adına tepki koymuş. ‘Bizi Bilen Bilir Romanlar Memleket Meselelerinde Hiç Kimseyle Pazarlık Yapmaz. Romanlar Pazarlığı Limon Satarken Balık Satarken meyve sebze satarken yapar. Hiçbir güç servet makam teklifleri bizi inandığımız yoldan çeviremez ‘ İfadelerini kullanmıştır.

‘Hürriyet’in Romanlarla Arası Açılmış’ başlıklı haberi, Raziye Özcan adıyla sosyal medya hesabından, ‘İyi Yapmış Fatma Hanım Zaten AKP’nin k….i olmuşlar’ ifadeleri yazılarak paylaşılmış. 

Roman vatandaşı pek çok dostum var. Roman vatandaşlara yönelik bu ifadeleri asla kabul etmem. Başkaları için söylense de tasvip etmem. Bir kere şiddetle kınıyorum. Irkçı kafatasçı bir yaklaşım asla kabul edilemez. Bu noktada Roman dostlarımla beraberim. Ancak Fatma Kaplan Hürriyet hakkındaki açıklamalarınızı yanlış buluyorum.

Neden böyle düşünüyorum söyleyeyim dostlar size.

1- Kabul edilmesi mümkün olmayan bu ifadeler Fatma Kaplan Hürriyet tarafından paylaşılmamış ve söylenmemiştir.

2- Fatma Kaplan Hürriyet’i dahlinin olmadığı bir paylaşımla ilgili olarak hangi gerekçeyle hedefe koyuyorsunuz? Açıklayın biz de bilelim.

3- 31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, hiç bir aday için yapılmasını düşünmediğimiz bir operasyonun oyununa gelmiş olmuyor musunuz?

4- Paylaşımda bulunan ifadelerle Hürriyet’i nasıl ilişkilendiriyorsunuz? Elinizde Hürriyet’i hedef alacak bir belge, söylem veya hareket varsa söyleyin dostlar biz de bilelim.

5- Kimsenin kabul edemeyeceği ifadelerin yer aldığı paylaşımla, ‘Hürriyet’in Romanlarla Arası Açılmış’ haberinin birleştirilerek kamuoyuna paketlenmesiyle, Hürriyet’e karşı camianızı kilitlemek isteyenlerin oyununa mı geleceksiniz?

6- Yapılan paylaşıma karşı sizlerleyim. Hürriyet Kaplan bunun altında kalacak sözlerinizde sizlerle değilim.

Fatma Kaplan Hürriyet’in sosyal medya hesabına giren, fotoğraflardan herhangi bir tanesini alır paylaşır. Çıkan haberin üstüne terbiyesizce yazılmış ifadelerin muhatabı kimse onun üzerine gidin ve bulun. Hep birlikte bulalım. Seçim sürecinde ırkçı bir söylemle alçakça kullanılan ifadeleri yapan sosyal medya hesabının sahibini hedef alalım.

Benim tanıdığım Roman dostlar, Hürriyet’i camianın hedefi yapmak isteyenlerin oyununa gelmez. Ak Parti’ye destek verir ama böyle vermez. Başka partiye destek verir ama yine böyle vermez.

Roman Konfederasyonları Genel Başkanı sevgili dost Ahmet Çokyaşar’a sesleniyorum. Gazete başlığıyla ortaya konan resimle hüküm getirip  Fatma Kaplan Hürriyet’in  hedefe oturtulmasına izin verme. Başka partiye adaya destek verebilirsiniz. Ancak böyle bir oyuna alet olamazsınız. CHP’nin kendi iç meselesinde meclis üyeliği hesaplarından dolayı, istediklerini alamayanların kurgusuyla hareket etmemelisiniz.

Benim bildiğim Roman camiası kesin hükmü verir. Ancak gerçeklere verir. Hayır işleri yaptığını bildiğim güzel insanlar, sizler böyle yapmalısınız. Burada isim önemli değil. İsmi Fatma değil, Gönül de olabilirdi. Ama ben yine aynı şeyleri söylerdim. Fatma Hanım başkan olur, Gönül hanım başkan olur. Bu kentte yüz yüze bakacaksınız. Bilmem anlatabildim mi..

 

Sevgiyle kalın. Tek Kocaeli’de kalın.

 

YORUM ALANI