DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Hürriyet, Cumhuriyet Parkı’ndan seslendi; ‘Gelim kurdeleyi beraber keselim’

Son Güncelleme :

12 Ağustos 2022 - 21:08

/ kez okundu.
Hürriyet, Cumhuriyet Parkı’ndan seslendi; ‘Gelim kurdeleyi beraber keselim’

Cumhuriyet Parkı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İzmit Belediyesi arasında başlayan tartışmalar büyüyerek devam ediyor.  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Cumhuriyet Parkın’da yüzlerce vatandaşa seslendi. Hürriyet Cumhuriyet Parkından vazgeçemeyeceklerinin mesajını verdi.

Yüzlerce kişinin  toplandığı Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen açıklamaya Hürriyet, belediye başkan yardımcıları ile birim müdürlerinin yanı sıra CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Elma, CHP önceki dönem İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

ALTI ÜSTÜ BİR ÇAY İÇECEKTİK AMA…

Fatma Kaplan Hürriyet yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Altı üstü bir çay içecektik ama TOMA’lar, çevik kuvvetleri gördük. Bu haklı mücadele birilerini korkutmuş olacak ki hemen önlem almışlar. Kimse korkmasın; bizim kimseyle kavga etme derdimiz, kimseyle haksız yere karşı karşıya gelme durumumuz yok. Biz sadece güzel İzmitimiz için var gücümüzle hizmet üretmeye çalışıyoruz. Ama bu hizmetlerimiz birilerini rahatsız etmiş ki elimizde ne var ne yok almaya çalışıyorlar. Biz hizmet etmek istiyoruz dedikçe birileri ‘dur, hayır yapamazsın’ demeye çalışıyor. Şu anda bulunduğumuz alan neredeyse üç yıllık mücadelenin örneği, nişanesi haline geldi.

BELEDİYE ELİYLE MİLLETİMİZ KALİTELİ HİZMETİ ALMALIDIR DEDİK

Bizden önce AK Parti belediyelerindeyken hiçbir sorun yok. Yandaşlara, kişilere istedikleri gibi gerek tesis gerek yeşil alan hiçbir kuralsız kullandırılan, ne istiyorlarsa yaptıkları bir alan. Ne hikmetse 2019’da biz göreve geldikten sonra birdenbire birilerinin aklına başka bir şeyler gelmeye başladı. Sinsi planlar çerçevesinde ‘İzmit Belediyesi’ni nasıl kuşatırız, nasıl kamu hizmetlerini engelleriz’ diye kafaları çalışır oldu. Arkamızda gördüğünüz kocaman bir enkaz duruyor. Biz de bilirdik ‘al burası sana’ diye birilerine dağıtmasını. Ama’ belediye eliyle milletimiz kaliteli hizmeti almalıdır’ dedik. Tam işletmeye açacağız, ihalesi bitti; Büyükşehir meclisinde ‘bizim projemiz var’ gibi algı yönetimi ve bir sürü engellerle karşılaştık.

KURDELEYİ BERABER KESELİM DİYORUZ

Burada devam etmemiz birilerini rahatsız etti ki yazı gönderdiler. Buraya kocaman Büyükşehir’in istediği şeyleri yapabilmek için sözde kurul ve kanunları kullanarak projelerini apar topar geçirdiler. Kanuni hareket ediyoruz demek adına kurulu da kattılar. Ayın 20’sine kadar bütün masa, sandalye vs. kaldırın diyorlar. Aksi halde biz sökeceğiz diyorlar. Ne olursa olsun; bu mücadelede ayrımcılık, siyasi kutuplaşma, kavga istemiyoruz. Israrla bizi kavgaya çekmeye çalışanlara inat gayet uzlaşı kültürüyle, ‘gelin kurdeleyi beraber keselim’ diyoruz. Biz herkesin başkanıyız diyerek yola çıktık. Biz, partisine bakmak için bu tesislerde herkese hizmet etmeye çalışıyoruz. Yeter ki bir çivi çakalım, yeter ki bu kente hayrı dokunsun birlikte kurdele de kesmesini, yan yana durmasını da biliriz. Bu konuda da kararlıyız; çünkü haklıyız.

 

YORUM ALANI