DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Hürriyet: Kurnazca bir yalanı dillendiriyorlar, algı yapıyorlar

Son Güncelleme :

20 Temmuz 2022 - 14:57

/ kez okundu.
Hürriyet: Kurnazca bir yalanı dillendiriyorlar, algı yapıyorlar
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet AKP’lilerin araç satın alınmasıyla ilgili ortaya attıkları gerçek dışı iddialar hakkında yaptığı basın açıklamasında “AKP’li meclis üyelerinin algı yaratmak adına İzmit Belediyesinin sürekli kredi çekmek istediği yalanını vurgulamaya çalışıyorlar” dedi
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet Makam Toplantı Salonunda gerçekleştirdiği basın toplantısında AKP’lilerin araç satın alınmasıyla ilgili ortaya attıkları gerçek dışı iddialar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Hürriyet açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “AKP’liler, ‘Hürriyet milyonlarca tasarruf yaptık diyor ama neden sürekli kredi çekmek istiyorlar. Neden kredi çekip borçlanmak istiyorlar?’ diye kurnazca bir yalanı dillendirmeye başladılar. Yani sanki biz sürekli kredi çekmek istiyormuşuz gibi algı yapıyorlar.
ARAÇ DIŞINDA KREDİ ÇEKMEDİK
Şimdi AKP’liler derslerine şöyle çalışmışlar; ‘Bu işin tasarruf boyutu, bu işin mal sahibi olma boyutu vatandaşta olumlu algı yaratınca bunu olumsuza nasıl çeviririz? Bak belediyeyi borçlandırıyorlar, bak işte sürekli kredi çekiyorlar’ diyelim demişler. Ama biz 3 yıllık görev süremiz içerisinde sadece 1 kere kredi çektik. O da 2 yıl önceki 55 milyon istediğimiz ama alamadığımız 27 milyon lira alabildiğimiz araç satın almak üzere kullandığımız kredidir. Başka kredi çekmedik. Sürekli dedikleri hangi krediler? Varsa söylesinler. Ama yalan olduğu için söyleyemezler” dedi.

YORUM ALANI