Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Hürriyet, Önce Atatürk’ün Huzuruna Çıktı

Hürriyet, Önce Atatürk’ün Huzuruna Çıktı
13 views
22 Aralık 2018 - 12:57

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediyesi Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’teki programı öncesi Anıtkabir’i ziyaret ederek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Milletvekili Hürriyet’e bu ziyarette Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İzmit ilçe Başkanımız Hakan Çakar, Meclis üyeleri Birol Sağlam ve Veli Beyaztaş, İzmit ilçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök,
İzmit İlçe yöneticileri Dalistan Filiz, Mehmet Baştürk, İzmit ilçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut ve Tavşantepe Mahalle Temsilcisi Bülent Afacan, eşi Murat Hürriyet ve oğlu Aras Hürriyet eşlik etti.

Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulunan Hürriyet ardından Atatürk’ün özel anı defterini imzalayarak şunları yazdı;

“Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda, sayesinde elde ettiğimiz Seçme ve Seçilme Hakkı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapan bir milletvekili ve Cumhuriyet’imizin temel değerlerini memleketine taşımak için yola çıkan bir kadın olarak gururla bulunuyorum.

Cumhuriyet’in ve Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, milletimizin hep daha ileri gitmesi için üstlendiğimiz bu önemli sorumluluğun ilk adımında, İzmit’i, açtığınız yolda yöneteceğimize manevi huzurunuzda söz veriyorum.
İzmit’i aydınlık yarınlar için en iyi şekilde yöneteceğiz, çağdaş Türkiye yolunda Türk kadınları olarak durmadan ve milletimize layık bir şekilde yorulmadan çalışacağız. Huzurunuzda saygıyla ve şükranla eğiliyorum”

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet daha sonra İzmit’teki programlara katılmak üzere Ankara’dan hareket etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR