Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Hürriyet’i Yıpratmak İçin Millete Yalan Söylüyorlar

Hürriyet’i Yıpratmak İçin Millete Yalan Söylüyorlar
1.413 views
20 Aralık 2020 - 15:49

“İzmit Belediyesinde Zabıta Müdürlüğü kullanılarak sınavsız atama yapıldı” gibi başlıklarla sayıştay raporundan bahsedilerek yapılan yalan haberler ellerinde patladı. Bahse geçen atamaların 2019 Şubat ayı ve öncesi tarihlerde yapıldığı, Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığı döneminde değil, geçmiş dönemde yapılan atamalar olduğu ortaya çıktı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bahse geçen yalan haberlerle ilgili yaptığı açıklamada, ‘Algı yönetimleri karşısında vatandaşların yanıltılması karşısında vatandaşı bilgilendirmek görevimizdir.’ Dedi.

İşte Başkan Hürriyet’in açıklaması:

BU ATAMALAR YAPILDIĞINDA BİZ GÖREVDE BİLE DEĞİLDİK.

Sanki tarafımızdan yapılmış atamalar gibi bir sonuç doğuracak şekilde haberleştirilse de bu atamalar eski yönetim tarafından yapılmış olup bu atamalar 2019 Şubat ayı ve öncesine aittir. Biz ise 31 Mart 2019 da seçimleri kazandık ve 15 Nisan 2019’da mazbata alıp göreve başladık. Bu haberlerin bazılarının önce ismim kullanılarak yapıldığı ama sonra içerik değiştirildiğine ilişkin tarafıma bilgi geldi.

Bu rapor daha önce defalarca tarafımızdan gündeme getirilen mülkiye müfettişi raporuyla birlikte basında tartışıldı, hatırlarsanız sözleşmeli personellerin de eski yönetim tarafından seçime 1 ay kala usulsüz ve eksik belge ile sözleşmeli yapıldığı bu raporlarla gündeme gelmişti.

Bizim dönemimizde yapılmamış atamaların sanki yeni bir rapormuş gibi yansıtılması bizi zor duruma düşürme gayesinden midir bilemem ama şunu iyi biliyorum ki bu güne kadar hiçbir asaleten atama yapmadık, şu anda zabıta müdürü bile asaleten değil vekaleten atanmıştır. Tarafımızdan asaleten zabıta müdürü atanıp oradan da hülle yoluyla başka bir müdürlüğe atama söz konusu değildir.

Algı yönetimleri altında yanlış bilgilerle vatandaşımızın yanıltılması karşısında vatandaşımızı bilgilendirmek görevimizdir.
Saygılarımla…

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI